BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šulinių ir gręžinių vandens tyrimai dėl nitritų, nitratų

Nuo 2023 m. lapkričio 1 d. keičiasi vandens tyrimų dėl nitratų ir nitritų tvarka: panaikinta iki 2023 m. lapkričio 1 d. galiojusi tvarka, kai apie šachtinių šulinių vandenį vartojančias nėščiąsias ar kūdikius iki 6 mėn. amžiaus informaciją NVSC pateikdavo gydymo įstaiga.

Dabar nėščioji ar kūdikio iki 6 mėn. amžiaus tėvai (globėjai) turi patys kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) dėl nitratų ir nitritų ištyrimo geriamajame vandenyje, jeigu nėščioji ar kūdikis iki 6 mėn. maistui vartoja vandenį iš individualaus šachtinio šulinio ar seklesnio negu 50 m gylio vandens gręžinio.

Geriamojo vandens ištyrimo valstybės lėšomis dėl nitratų ir nitritų kiekio tvarką nustato Apsinuodijimų nitritais ir nitratais prevencijos tvarkos aprašas.