NVSC: viešai pateikiamas situacijos Seime vertinimas yra netiesa

Data

2020 11 26

Įvertinimas
2
NVSO logotipas (šviesiam fonui).png

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva situacija dėl Lietuvos Respublikos Seimo narių izoliacijos susiklostė dėl kažkokių kažkieno politinių motyvų, atkreipia dėmesį, kad NVSC šiuo visai šaliai ir visam pasauliui sudėtingu metu vykdo patikėtas funkcijas – užtikrinti infekcijos prevenciją ir stabdyti jos plitimą. Tai reiškia, kad NVSC niekada nedalyvavo ir nedalyvaus jokiose politinėse kovose, o  visus sprendimus dėl infekcijų kontrolės priemonių, kaip ir iki šiol, taip ir toliau priima savo kompetencijos ribose ir vadovaudamasis nustatytais tikslais.

Todėl viešojoje erdvėje aptarinėjamas situacijos dėl Seimo narių izoliacijos vertinimas yra visiškai klaidingas. Jokių politinių ar panašių minimų motyvų nebuvo ir negalėjo būti. Situacija susiklostė dėl savalaikio informacijos nesusiderinimo tarp NVSC ir  LR Seimo kanceliarijos atsakingų asmenų.

Savo ruožtu, NVSC prašo nesinaudoti įstaiga, netraukti jos specialistų, kurių motyvacija dėl kasdienio darbo krūvio, patiriamo streso, visuomenės spaudimo yra svariai sumažėjusi, į politiką. Situacija ir taip yra pakankamai įtempta visiems, tad dabar reikalingas visų susitelkimas, „prabangos“ vadovautis emocijomis šiuo metu tiesiog neturime, antraip – krizė, kurioje esame, taps dar gilesnė ir mūsų įstaigos darbas tokiomis sąlygomis taps tiesiog neįmanomas.       

„Suprantame, kad šis laikas politikoje ypatingai svarbus, tačiau atkreipiame dėmesį, kad mums patikėta funkcija visomis išgalėmis stabdyti infekcijos plitimą, atliekant savalaikę epidemiologinę diagnostiką ir židinių ištyrimą, kontaktų nustatymą bei jų izoliavimą. Tai ir darome, visiškai nevertindami politinių aplinkybių, bet vadovaudamiesi mūsų institucijai keliamais tikslais ir uždaviniais“, – sako NVSC direktorius Robertas Petraitis.

NVSC informuoja, kad COVID-19 liga, šiuo metu turimais duomenimis, patvirtinta 5-iems parlamentarams, izoliacijoje – 11 Seimo narių.

Daugėjant koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų šalyje, Lietuva, kaip ir kitos šalys, susiduria su pačiais įvairiausiais iššūkiais. Vienas didžiausių – laiku įvertinti sąlytį turėjusių asmenų riziką ir tuos, kurie turėjo rizikingą kontaktą, izoliuoti.

Sprendimai, kurie leis užtikrinti, kad informaciją NVSC užsikrėtusieji galėtų pateikti operatyviau, kartu operatyviau būtų informuojami užsikrėtusiųjų nurodyti sąlytį turėję asmenys, sprendžiami klausimai dėl nedarbingumo ir pan., diegiami šiuo metu.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija