NVSC kviečia aktyviai naudoti mobiliąją programėlę ir padėti ją parsisiųsti kitiems

Data

2020 11 27

Įvertinimas
1
Facebook - Koronastop-1080x1080.png

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ragina gyventojus aktyviau naudoti mobiliąją programėlę „Korona Stop Lt”, kuri padeda informuoti žmones apie tai, kad jie buvo arti koronaviruso infekcija (COVID-19) užsikrėtusių asmenų ir nutraukti viruso plitimo grandinę. NVSC primena, kad programėlė yra nemokama, anonimiška ir saugi.

Per tris savaites programėlės parsisiuntimų skaičius viršijo 100 tūkst., tačiau, kad ji būtų veiksminga, reikia, kad programėlę naudotų kuo daugiau žmonių, todėl NVSC ragina pasidalinti informacija apie programėlę su aplinkiniais ir padėti ją parsisiųsti.
Programėlės naudotojams, užsikrėtusiems koronavirusu,  buvo išsiųsta beveik 300 atvejo patvirtinimo kodų, tačiau statistika rodo, kad ne visi kodai buvo panaudoti – jie neatliko savo funkcijos, su užsikrėtusiuoju sąlytį turėję žmonės nebuvo įspėti.

COVID - 19 susirgęs asmuo, šį kodą įvedęs programėlėje, anonimiškai įspėja kitus, su kuriais buvo susitikęs anksčiau ir bendravo bent 15 minučių mažesniu nei 2 metrai atstumu. Programėlė fiksuoja tik buvimą arti kito programėlės naudotojo ir nerenka vietos, kurioje yra žmogus, duomenų ir nenaudoja jokių asmens duomenų. Programėlėje tai vadinama „Artumo fiksavimu“. Programėlė įspėja naudotojus apie atvejus, kuriais jie tam tikrą laiko trukmę buvo netoli asmens, pranešusio apie užsikrėtimą COVID-19 (asmuo apie užsikrėtimą praneša anonimiškai programėlėje įvesdamas atvejo patvirtinimo kodą).

„Kviečiame įsiskaityti, kaip veikia programėlė. Įvesdami atvejo patvirtinimo kodą, nepaskelbiate jokių savo asmens duomenų, todėl kviečiame drąsiai jį naudoti. Taip pat sulaukiame klausimų, kad vos programėlę įsidiegęs žmogus neranda šio kodo. Primename, kad šį kodą išsiunčiame tik tuomet, jei žmogus užsikrėtė koronavirusu ir apie tai pranešė mums“, - aiškino NVSC atstovė Brigita Rašimaitė.

Programėlė „Korona Stop Lt“ neveikia vadinamuosiuose mygtukiniuose mobiliuosiuose telefonuose ir gali neveikti senesnio modelio išmaniuosiuose telefonuose.

Apie programėlę:
https://koronastop.lrv.lt/lt/programele
Apie koronavirusą:
https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/informacija-visuomenei-apie-covid-19