Kviečiame į nuotolinį „Patalpų oro dezinfekcijos naudojant uždaro tipo UV spinduliuotės su priverstiniu oro judėjimu įrenginius gairių“ aptarimą

Data

2020 12 10

Įvertinimas
0
nvsc.png

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tinklapyje paskelbtos gairės ,,Patalpų oro dezinfekcija naudojant uždaro tipo ultravioletinės spinduliuotės su priverstiniu oro judėjimu įrenginius“.

NVSC Vilniaus departamento specialistai 2020 m. gruodžio 17 d. kviečia įmones, įstaigas, institucijas, susipažinusias su šiomis gairėmis ir norinčias detaliau pasiaiškinti tokių įrenginių gamybos ar naudojimo klausimus, į nuotolinį šių gairių aptarimą. Pageidaujančius dalyvauti prašome registruotis el. paštu [email protected]; užsiregistravusiems bus pateikta reikalinga prisijungimo informacija.

Gairės parengtos siekiant atsakyti į įmonių ir įstaigų užduodamus klausimus dėl UV dezinfekcijos įrenginių tinkamumo įvairiais atvejais. Gaires rengę NVSC specialistai konstatavo, kad nė vieno Lietuvos rinkai siūlomo tokio įrenginio aprašyme (techninėje informacijoje) nėra pateikta esminių duomenų, reikalingų įvertinti įrenginio efektyvumą (t. y. neaišku, ar rinkai siūlomi įrenginiai išvis turi kokį nors poveikį mikroorganizmams).

Patalpų oro dezinfekcija naudojant uždaro tipo ultravioletinės spinduliuotės su priverstiniu oro judėjimu įrenginius yra pakankamai naujas ir perspektyvus būdas, kuris gali būti taikomas nuolat. NVSC specialistų nuomone, tai perspektyvi niša Lietuvos gamintojams, norintiems gaminti inovatyviais sprendimais ir technologijomis grįstus produktus, bei geras ateities perspektyvas žadanti naujovė naudotojams, siekiantiems užtikrinti geresnę kenksmingų mikroorganizmų kontrolę patalpų ore.  

Iškilus klausimų skambinti:
Vilniaus departamento Produktų vertinimo skyriaus vedėjas
Saulius Majus
Tel. Nr. +370 686 92 031