>

Informacija sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims

Sąlytį su sergančiu tymais turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti per 72 val. nuo kontakto. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 d.) ir pasiskiepyti, jeigu nesusergama. Suaugusieji skiepijami ta pačia MMR vakcina kaip ir vaikai.

NVSC teritorinių padalinių specialistai aktyviai aiškinasi visus sąlytį su tymais sergančiuoju turėjusius asmenis ir pagal poreikį nukreipia juos pas šeimos gydytojus. Dėl itin trumpo skiepams skiriamo laiko (72 val. po kontakto), asmenys raginami patys kreiptis į savo šeimos gydytojus, įvardinant buvusį sąlytį su sergančiu tymais asmeniu.

Visiems sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę 18 dienų po kontakto ir 21 dieną po taikytos poekspozicinės imunoprofilaktikos (skiepų po kontakto su sergančiuoju). Atsiradus simptomams, panašiems į peršalimą, gripą ar tymus, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Sergantieji tymais nuo susirgimo pradžios iki ketvirtos dienos nuo bėrimo atsiradimo turi būti izoliuojami namuose ar ligoninėje.

Atnaujinimo data: 2023-11-20