Nėščiųjų skiepijimas

  • Nėštumo laikotarpiu imuninė sistema slopinama, todėl organizmui sunkiau kovoti su infekcinėmis ligomis. Skiepai nėštumo laikotarpiu apsaugo besilaukiančią moterį bei jos kūdikį nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Vakcina apsaugo kūdikį nuo gripo ne tik nėštumo laikotarpiu, bet ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Skiepytis nuo gripo galima bet kuriuo nėštumo periodu, moksliniais tyrimais įrodyta, kad vakcina neturi neigiamo poveikio besilaukiančioms moterims ir jų kūdikiams. Gripo vakcina retai sukelia šalutinius poveikius, o pasitaikantys poveikiai būna lengvi ir trumpalaikiai, pavyzdžiui, skausmas ir paraudimas dūrio vietoje, neaukšta temperatūra, mieguistumas.
  • Pasaulio sveikatos organizacija besilaukiančias moteris įvardija kaip prioritetinę grupę skiepyti nuo sezoninio gripo dėl didesnio imlumo infekcijai nėštumo ir ankstyvuoju pogimdyminiu laikotarpiu.
  • Lietuvoje nėščiosios skiepijamos valstybės lėšomis, kadangi priklauso rizikos grupei. Įvertinus pasiskiepijusių nėščiųjų skaičių kiekvienu gripo sezonu, stebima didėjimo tendencija, tačiau nėščiosios gripo vakcina skiepijasi vangiai. Europoje gripo vakcinacijos apimtys didesnės, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje nuo gripo paskiepijama apie 50 proc. besilaukiančių moterų. Kasmet Europoje paskiepijama apie 65 proc. besilaukiančių moterų.
  • NVSC Kauno departamentas nuo 2014 metų įgyvendina Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuotą nėščiųjų vakcinacijos nuo gripo programą, šiais metais į programos veiklą įsitraukė visi NVSC departamentai. Programos tikslas – didinti nėščiųjų skiepijimo nuo sezoninio gripo apimtis ir apsaugoti nėščiąsias bei jų būsimus kūdikius nuo gripo komplikacijų.

Nėščiųjų skiepijimo nuo gripo skatinimo programos įgyvendinimas Kauno apskrityje ir rezultatai

Skiepai nuo gripo nėštumo metu apsaugo Jus ir Jūsų kūdikį

Atnaujinimo data: 2023-11-20