BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešojoje konsultacijoje – dėmesys pluoštinių kanapių kosmetikos gaminių saugai

Data

2023 11 21

Įvertinimas
1
content-pixie-WdJ4WnLxyDs-unsplash.jpg

Lietuvoje populiarėjant pluoštinių kanapių kosmetikai, svarbu užtikrinti, kad į rinką patektų saugūs, tinkamai paženklinti gaminiai, o juos reklamuojant žmogus gautų tikslią, išsamią ir svarbiausia – neklaidinančią informaciją. Tai akcentavo ir svarbiausiomis aktualijomis, susijusiomis su pluoštinių kosmetikos gaminių teikimu rinkai, viešojoje konsultacijoje dalijosi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai.

Anot jų, ši rinka vystosi sparčiai, tad būtina „auginti“ tiek tokios kosmetikos gamintojų, tiek importuotojų žinias tam, kad būtų užtikrinti visi reikalavimai ir žmonės, įsigyjantys šią kosmetiką, neabejotų jos saugumu.  

„Kosmetikos gaminiai „negali“ pasižymėti gydomosiomis ar ligų profilaktinėmis savybėmis, t. y. gerinti savijautą, padėti kovoti su stresu, mažinti nerimą, gydyti miego sutrikimus ar kontroliuoti nerimo sutrikimus bei panikos atakas ir pan. Tad tokios informacijos ženklinant kosmetikos gaminius jokiu būdu negali būti, antraip – tai vartotojų klaidinimas, pažeidžiantis teisės aktus“, – viešojoje konsultacijoje akcentavo specialistai.

Viešosios nuotolinės konsultacijos metu dėmesys buvo skirtas importuojamų pluoštinių kanapių kosmetikos gaminių reikalavimams aptarti, priminti kosmetikos gaminių ženklinimo reikalavimai bei akcentuoti pluoštinių kanapių kosmetikos gaminių ženklinimo specialieji reikalavimai, pristatyta VVTAT vykdyta pluoštinių kanapių kosmetikos gaminių rinkos kontrolė, aptarta nesąžininga komercinė veikla ir akcentuoti kosmetikos gaminių reklamos pagrindiniai reikalavimai bei pristatyti pluoštinių kanapių kosmetikos gaminių saugos informacijos turinio ypatumai.

Viešojoje konsultacijoje, skirtoje kosmetikos gaminių gamintojams ir importuotojams, pranešimus skaitė:

  • VVTAT  Nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus vedėja Inga Grinevičė.
  • VVTAT Rinkos priežiūros koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Sukovienė.
  • NVSC Vilniaus departamento Produktų vertinimo skyriaus patarėja Regina Burbienė.
  • NVSC Vilniaus departamento Produktų vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė Grėta Gedvilė.
  • NVSC Vilniaus departamento Produktų vertinimo skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Norkus.