Tarp naujai patvirtintų omikron atvejų Lietuvoje – ir įvežtiniai, ir vietiniai

Data

2021 12 21

Įvertinimas
0
camila-perez-dcmPJP8V8jU-unsplash.jpg

Pagal naujausius laboratorijų pateiktus duomenis, Lietuvoje šiuo metu iš viso patvirtinta 14 omikron atvejų (apie penkis pranešta praėjusią savaitę, apie naujus devynis atvejus informacija gauta šią savaitę). Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atliktų epidemiologinių tyrimų duomenimis, didžioji dalis šių atvejų yra įvežtiniai.  

Iš naujai patvirtintų devynių atvejų šeši yra įvežtiniai (asmenys atvyko iš Danijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Čekijos, Maldyvų, Namibijos). Trys asmenys niekur nekeliavo, užsikrėtė šeimoje, vienas iš jų užsikrėtimo šaltinio įvardyti negalėjo. Šeši iš šių atvejų nustatyti Vilniaus apskrityje, du Klaipėdos apskrityje, vienas – Kaune. Beveik visi (aštuoni iš devynių) jautė COVID-19 būdingus simptomus, tačiau nė vienas šiuo metu nėra gydomas ligoninėje.

Iš visų keturiolikos asmenų, kuriems patvirtinta omikron atmaina, penki yra neskiepyti. Vyriausiam susirgusiajam – 50 metų, jauniausiam – 9.

Visi asmenys, kurie turėjo sąlytį su šiais susirgusiais asmenimis, izoliuojasi pagal sugriežtintas taisykles, t. y. jiems nebus trumpinamas izoliacijos terminas. Be to, po kontakto su sergančiuoju, kuriam įtariama ar patvirtinta omikron atmaina, izoliuotis turi ir pasiskiepiję ar persirgę asmenys.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) omikron atmainą yra priskyrusi prie labai rimtą susirūpinimą keliančių atmainų. Todėl NVSC specialistai ragina visus šventinį laikotarpį elgtis atsakingai, laikytis nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų, susilaikyti nuo didelių masinių renginių ir būriavimosi. Rekomendacijas dėl šventinių renginių galima rasti čia https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministerija-teikia-atnaujintas-rekomendacijas-sventiniam-laikotarpiui . Taip pat raginame atsisakyti nebūtinų kelionių ir primename, kad reikalavimai atvykusiems  iš užsienio asmenims yra atnaujinami kiekvieną savaitę  ir skelbiami NVSC interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/atvykusiems  .

Primename, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys nuo 5-erių metų raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

5–11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Taip pat 18 metų ir vyresni gyventojai jau gali revakcinuotis. „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, „Spikevax“ (gam. „Moderna“) – po šešių mėnesių.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

Kontaktai žiniasklaidai: https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai-ziniasklaidai