BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Stalo pratybose sustiprintas tarpinstitucinis pasirengimas gripo pandemijai

Data

2023 09 27

Įvertinimas
6
pratybos.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rugsėjo 26 d. organizavo civilinės saugos stalo tipo pratybas, skirtas įvertinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir jai pavaldžių sveikatos priežiūros institucijų bei kitų kompetentingų valstybės valdymo institucijų pasirengimą gripo pandemijai ir veiksmus jos metu.

Pratybose dalyvavo: SAM, NVSC, Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Nacionalinio krizių valdymo centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Valstybės sienos apsaugos tarnybos,  Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Vilniaus savivaldybės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.

Renginio dalyviai, pagal pratybų metu pateiktą scenarijų ir klausimus, pristatė savo atstovaujamos institucijos veiksmus, susijusius su žmogaus susirgimo paukščių gripu atveju ir jo valdymu, atliko veiksmų vertinimą ir pateikė savo įžvalgas, pastabas bei pasiūlymus.

Stalo pratybos suteikė galimybę pasitikrinti bei atnaujinti žinias, susijusias su žmonių susirgimo paukščių gripu atvejų valdymo klausimais, įvertinti pasirengimo lygį, nustatyti galimas spragas ir tobulintinus procesus, pavyzdžiui, išsiaiškinta, kad trūksta teisinio reguliavimo, kuris užtikrintų efektyvų bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija tarp NVSC ir VMVT. Priimti sprendimai, kaip spręsti identifikuotas problemas.