BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seminaras, skirtas Pasaulinei pasiutligės dienai, suvienijo institucijas

Data

2023 09 29

Įvertinimas
3
shaking-hands-3753455_1280.jpg

Vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento organizuotame nuotoliniame seminare-viešojoje konsultacijoje su Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojais, veterinarijos gydytojais aptarti pasiutligės valdymo klausimai.  

Gausi specialistų komanda buvo supažindinta su pasiutligės situacija Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat atkreiptas dėmesys į galimybę profilaktiškai pasiskiepyti rizikingų profesijų (veterinarų, medžiotojų, miškininkų ir kt.) atstovams darbdavio lėšomis.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Leščienė akcentavo profilaktinių priemonių taikymą įkandus gyvūnui – skatino atsakingai skirti skiepus asmenims, nukentėjusiems nuo pažįstamų gyvūnų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento vyriausias veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jokubauskas supažindino su pasiutligės kontrole Lietuvoje. Papasakojo, kaip atpažinti pasiutlige sergantį gyvūną.

Seminaras-viešoji konsultacija suteikė galimybę institucijų atstovams pasitikrinti žinias, aptarti iškilusius klausimus, susijusius su skiepais nuo pasiutligės, sustiprinti bendradarbiavimą, kuris labai svarbus valdant šią ligą.

 

Kontaktai žiniasklaidai