Salantuose ekstremali situacija – išsiliejo nežinomos kilmės cheminės medžiagos

Data

2021 03 04

Įvertinimas
0
sal.jpg

Bendrasis pagalbos centras 2021 m. kovo 2 d. vakarą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešė apie ekstremaliąją situaciją Salantų m., Kretingos r. Pranešime buvo nurodyta, kad 2021 m. kovo 1 d. užfiksuotas įvykis apie naftos produktų (galimai dyzelino) išsiliejimą į aplinką (Salanto upę), S. Dariaus ir S. Girėno g. 10, Salantai, Kretingos r.

Įvykio vietoje dirba Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos ir Klaipėdos apskrities gelbėjimo valdybos pareigūnai. Pranešta, kad 2021 m. kovo 2 d. buvo surinkta 40 t vandens mišinio su chemine medžiaga, tačiau taršos šaltinis dar buvo nenustatytas ir cheminės medžiagos patekimas į vandens telkinį nenutrauktas.

2021 m. kovo 3 d. NVSC Klaipėdos departamento specialistai nuvyko į įvykio vietą, siekdami įvertinti galimą riziką gyventojų sveikatai. Tiesioginės grėsmės gyventojų sveikatai nebuvo nustatyta. Įvykio artimoje aplinkoje yra trys gyvenamieji namai, kurių gyventojai maistui gaminti vartoja šachtinių šulinių vandenį.

2021 m. kovo 4 d. NVSC Klaipėdos departamentas buvo informuotas, kad galimas taršos šaltinis nustatytas – tai prie vieno gyvenamojo namo ūkinio pastato įkastos į žemę statinės su cheminėmis medžiagomis.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai toliau vykdo paieškos darbus, siekdami surasti visus galimus taršos šaltinius.

NVSC Klaipėdos departamentas ėmėsi šių veiksmų, kad būtų išvengta galimo poveikio visuomenės sveikatai:

- informavo arti taršos šaltinio esančių namų gyventojus apie būtinybę stebėti šachtinių šulinių vandens kokybę ir atsiradus nebūdingam kvapui, naftos plėvelei vandens paviršiuje, jo nevartoti ir nedelsiant informuoti Kretingos rajono savivaldybės administraciją bei NVSC Klaipėdos departamento Kretingos skyrių;
- Kretingos rajono savivaldybės administracijai nurodė nedelsiant organizuoti minėtoje teritorijoje gyvenančių gyventojų šachtinių šulinių vandens ištyrimą dėl taršos angliavandeniliais bei numatyti šachtinių šulinių vandens kokybės trumpalaikį monitoringą;
- kadangi netoli įvykio vietos yra artezinis gręžinys – informuotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamentas ir pasiūlyta kartu su UAB „Kretingos vandenys“ atlikti geriamojo vandens tyrimus toksiniams rodikliams nustatyti.

 

Kontaktai žiniasklaidai
Ramunė Vaičiulienė
tel. (8 46) 41 03 50
el. paštas: ramune.vaiciuliene@nvsc.lt