Per moksleivių rudens atostogas sergančiųjų sumažėjo
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo ir siekė 500,6 atvejo 100 tūkst. (ankstesniąją savaitę šis rodiklis buvo 722,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų).
Lyginant praėjusios savaitės gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų skaičius su šių metų 43-osios savaitės atvejų skaičiais, matyti, kad susirgimų gripu skaičius padidėjo, o COVID-19 liga ir ŪVKTI – sumažėjo.
NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.
Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Praėjusią savaitę į Lietuvos ligonines dėl gripo buvo paguldyti 3 asmenys.
Primename, kad sergamumo konkrečioje Lietuvos apskrityje rodikliai, kas savaitę skelbiami čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/sergamumo-duomenys
Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2019 m.

Skiepai – efektyviausia priemonė
NVSC specialistai primena, kad nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų (pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo) efektyviausiai apsaugo skiepai. Visi, norintys pasiskiepyti nuo gripo ar COVID-19 ligos, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Nuo gripo ypač rekomenduojama pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms.
