BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


NVSC epidemiologai siunčia žinią – atsisakykime nebūtinų kelionių ir laikykimės reikalavimų

Data

2021 03 18

Įvertinimas
0
osman-yunus-bekcan-_ciAF4ingDA-unsplash.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad karantino metu atvykstant į Lietuvą taikomos sugriežtintos kontrolės priemonės – privaloma užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą įrodančius dokumentus, visi atvykusieji privalo izoliuotis 10 dienų.  

Lietuvos oro uostuose, jūrų uoste, tikrinama, ar atvysktantieji yra užpildę reikiamą anketą ir turi tai patvirtinantį QR kodą, ar yra atlikę tyrimą, atsitiktiniai patikrinimai taip pat vyksta pasienyje su Lenkija, Rusija ir Baltarusija.

Tokių griežtų priemonių tikslas – užkirsti kelią pavojingų viruso mutacijų įvežimui ir paplitimui Lietuvoje.

„Suprantama, kad visi yra pavargę nuo pandemijos, pasiilgę kelionių. Suprantama, kad žmonėms gali kilti sunkumų svetimoje šalyje atlikti tyrimą. Tačiau pagrindinė žinia, kurią mes, epidemiologai, siunčiame visiems žmonėms yra tokia – atsisakykime nebūtinų kelionių. Jeigu visgi keliauti yra būtina, būkime pasiruošę atlikti privalomus veiksmus“, – ragina NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.

NVSC duomenimis, didžioji dalis į Lietuvą per oro uostus atvykstančių keliautojų pateikia reikalaujamus dokumentus, įrodančius atliktą tyrimą. Atvykę be tyrimo vis tiek registruojami tyrimui, tačiau tuo pačiu jiems gali būti pradėtas ir tyrimas dėl administracinio nusižengimo ir paskirta bauda nuo penkių šimtų iki pusantro tūkstančio eurų, kaip nustatyta Administracinio nusižengimo kodekse.

Pasitaiko piktnaudžiavimo atvejų  

NVSC specialistai taip pat ragina keliautojus atsakingai ir sąžiningai teikti  privalomus duomenis apie save ir buvusią kelionę pildant elektroninę anketą. Keliautojo anketos tikslas yra stebėti atvykusius iš užsienio asmenis ir įspėti juos bei laiku taikyti prevencines priemones tais atvejais, jeigu kartu keliavusiam nustatyta koronaviruso infekcija.

Keliautojo anketa taip pat suteikia galimybę atvykusiesiems gauti nedarbingumo pažymėjimą izoliacijos laikotarpiu, pritaikyti izoliacijos išimtis. Pildant anketas pasitaiko atsitiktinių klaidų ar piktnaudžiavimo atvejų dėl izoliacijos išimčių taikymo. Asmenys nurodo, kad jiems taikoma izoliacijos išimtis, tačiau paprašius pateikti tai įrodančius dokumentus, teisinamasi, kad išimtis pažymėta per klaidą. Atkreipiame dėmesį, kad neteisingas duomenų pateikimas taip pat gali užtraukti administracinę atsakomybę.

„Visgi norėtume paraginti visus elgtis atsakingai, pilietiškai. Nepamirškime, kad pasaulyje atsiranda naujų, sparčiau plintančių viruso atmainų. Laikykimės nustatytų reikalavimų, nes tik nuo mūsų visų priklauso, kaip ilgai dar gyvensime užsidarę. Pastaruoju metu Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų nustatoma mažiau. Tačiau ar ši tendencija išliks, ar galėsime džiaugtis laisvėjančiomis sąlygomis, atidarytomis parduotuvėmis, mokyklomis, kultūros vietomis, ar visgi privalėsime vėl užsidaryti namuose – priklausys nuo mūsų pačių“, – sako D. Razmuvienė.

Primename, kad apie reikalavimus, kurie yra taikomi šalyse, į kurias vykstama, reikėtų pasidomėti iš anksto prieš kelionę. Lietuvoje tokią informaciją teikia Užsienio reikalų ministerija, užsienio šalių atstovybės Lietuvoje. Daugiau informacijos apie reikalavimus atvykstantiems iš užsienio į Lietuvą galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu nvsc.lrv.lt/atvykusiems.  

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Vilda Bajoriūnienė
Tel. 8 659 39 126
El. p. [email protected]