2024-07-03

NVSC dalyvavo Aplinkos ir sveikatos darbo grupės narių susitikime

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė įsitraukė į Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono Aplinkos ir sveikatos darbo grupės veiklą, apimančią aplinkos išsaugojimą sveikatos labui.

2024 m. birželio 26–27 dienomis I. Skridailienė kartu su Higienos centro atstove M. Jurgilaite dalyvavo 14-tame šios grupės susitikime. Aplinkos ir sveikatos darbo grupės nariai susitikime pasidalino Budapešto deklaracijos (7-ojoje Europos aplinkos ir sveikatos ministrų konferencijoje Budapešte (Vengrija) šalys pasirašė deklaraciją, kurioje įsipareigojo stiprinti sveikatos sistemų tvarumą ir atsparumą krizėms bei mažinti neigiamą klimato kaitos ir nykstančios biologinės įvairovės poveikį žmonių sveikatai.

Daugiau informacijos.

Aplinkos ir sveikatos darbo grupės susitikime pristatytos naujos partnerystės: apsinuodijimų centrų bendradarbiavimas, rizikos sveikatai mažinimas ugdymo įstaigose. Aptarti jau veikiančių partnerysčių (biomonitoringo, jaunimo iniciatyvos sveikatos labui, judumo, klimato kaitos sričių) pasiekimai bei patvirtinta darbo grupės dvejų metų darbo programa, aptartos su darbo grupe susijusios kitos veiklos.

Išsamiau (anglų k.).