2021-07-07

NVSC: COVID-19 situacijai valdyti migrantų apgyvendinimo vietose skiriamas ypatingas dėmesys

Dėl migrantų srauto valstybės mastu paskelbus ekstremaliąją situaciją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai, siekdami užkirsti kelią galimam koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimui laikinose migrantų apgyvenimo vietose, kartu su kitomis institucijomis imasi visų prevencinių veiksmų – visi asmenys, patekę į Lietuvą, yra tiriami dėl COVID-19, taip pat izoliuojami.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus vedėjos Jolantos Savickienės, liepos 3 d. Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardoje buvo sulaikyti ir laikinai kartu apgyvendinti 96 užsieniečiai. Tą pačią dieną 68 asmenys buvo pervežti į Pabradėje esantį Užsieniečių registracijos centrą (URC). Trims iš jų, atlikus tyrimą COVID-19 ligai, infekcija patvirtinta, visi sąlytį su segančiaisiais turėję asmenys izoliuoti.

„Per visą pandemijos laikotarpį su kolegomis Užsieniečių registracijos centre sėkmingai bendradarbiaujame, tariamės dėl geriausių priemonių, kaip užkirsti kelią galimam infekcijos plitimui. Visi suprantame grėsmes, juolab, kad migrantų skaičius ir toliau svariai auga, todėl dedamos maksimalios pastangos, kad jų būtų išvengta“, – sako J. Savickienė.

Taip pat NVSC atkreipia dėmesį, kad, siekiant kuo labiau sumažinti rizikas, įvežtiniams COVID-19 ligos atvejams skiriamas ypatingas dėmesys – visi ėminiai, kai infekcija patvirtinama žmogui, grįžusiam ar atvykusiam iš užsienio, yra siunčiami sekoskaitos tyrimams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija