Nuo pirmadienio teisę į izoliacijos išimtį būtina pagrįsti dokumentais

Data

2021 03 21

Įvertinimas
5
edgar-pereira-xPEnDaek7AA-unsplash.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo pirmadienio įsigaliojus naujiems reikalavimams, visi atvykstantys į Lietuvą privalės pateikti dokumentus, įrodančius teisę į izoliacijos išimtį.

Primename, kad karantino metu atvykus į Lietuvą oro ar jūrų uoste privaloma patikrą atliekantiems pareigūnams pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad užpildyta elektroninė anketa, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą bei  izoliuotis 10 dienų.

Asmenys, užpildę elektroninę anketą, automatiškai įtraukiami į izoliuotų asmenų registrą. Pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas izoliacijos taisykles, yra taikomos išimtys, kada asmenys gali nesiizoliuoti. Iki šiol apie tokią išimtį buvo galima patiems pažymėti elektroninėje anketoje ir tik pareikalavus NVSC ar policijos pareigūnui, pateikti tai įrodančius dokumentus.

Visgi paskutiniu metu pasitaikė nemažai piktnaudžiavimo atvejų, kai keleiviai pažymi, kad jiems taikoma izoliacijos išimtis, tačiau pareikalavus pateikti įrodymus, paaiškėja, kad pagrindo taikyti išimtį nėra. Todėl nuo šiol izoliacijos išimtis asmenims bus suteikta tik specialistams įvertinus pateiktus dokumentus.

Šiuos  dokumentus bus galima pateikti patikros oro, jūrų uostuose metu arba elektroninio pašto adresu izoliacija@nvsc.lt. Patvirtinimas apie pritaikytą išimtį bus išsiųstas elektroniniu laišku. Iki patvirtinimo gavimo asmenys laikomi izoliuotais asmenimis. Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis pritaikoma iš karto.

Dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, pateikti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje.  

Izoliacijos išimčių sąrašą galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu nvsc.lrv.lt/isimtys    

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Vilda Bajoriūnienė
Tel. 8 659 39 126
El. p. vilda.bajoriuniene@nvsc.lt