Moksleivių konkurso „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“ nugalėtojai pristatė savo darbus

Data

2022 11 29

Įvertinimas
5
microphone-704255_960_720 (1).jpg

Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė, kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu, šių metų lapkričio 24 d. suorganizavo konferenciją, skirtą Europos supratimo apie antibiotikus dienai (lapkričio 18 d.) ir Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei (lapkričio 18–24 d.) paminėti. Šis renginys vainikavo du mėnesius vykusį konkursą „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“.

Kūrybinius darbus pristatė penkių Kauno apskrities savivaldybių moksleiviai:

  • Prienų Žiburio gimnazijos moksleivės supažindino su atliktais bakterijų tyrimais, kurių metu nustatė, kad daugiausiai bakterijų yra gimnazijos sporto salėje.
  • Kėdainių Atžalyno gimnazijos moksleivės akcentavo 5 kasdienius įpročius, kurie stiprina imunitetą.
  • Kauno Aušros gimnazijos moksleiviai nustebino dideliu susidomėjimu mikrobų pasauliu.
  • Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazijos atstovės antibiotiko ir bakterijos kovą pavaizdavo animaciniu filmu apie Tomą ir Džerį.
  • Jonavos senamiesčio gimnazijos moksleivės pristatė „Klausimėlio“ tipo filmuką apie savo gimnazijos moksleivių ir mokytojų žinias, po kurio skambėjo antibiotikų atsparumo tema gyvai atlikta savos kūrybos daina.

Konferencijos dalyviams buvo pristatyta Visuomenės sveikatos studijų programa ir Kauno kolegijos medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos studenčių atliekami mikroorganizmų atsparumo antibiotikams tyrimai. Po konferencijos moksleiviai susipažino su LSMU VSF ir pasižadėjo skleisti plačiau informaciją savo mokyklose apie antimikrobinio atsparumo valdymą.

 

Kontaktai žiniasklaidai