Lietuvoje patvirtinti dar trys omikron atvejai

Data

2021 12 17

Įvertinimas
0
mufid-majnun-oI20ehIGNd4-unsplash.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) turimais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti dar trys omikron atvejai. Šiuo metu bendras omikron atvejų skaičius siekia penkis.

Iš visų penkių patvirtintų atvejų trys yra įvežtiniai, vieno atvejo užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, dar vienas atvejis – susijęs su užsienyje buvusiu asmeniu. Visi užsikrėtusieji jautė COVID-19 būdingus simptomus, tačiau nė vienas nėra gydomas ligoninėje.

Trys atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje, po vieną – Kauno ir Panevėžio apskričių gyventojams. Užsikrėtusieji grįžo iš Čekijos, Lenkijos, Norvegijos. Vienas užsikrėtusysis susijęs su asmeniu, grįžusiu iš Prancūzijos.  

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) omikron atmainą yra priskyrusi prie labai rimtą susirūpinimą keliančių atmainų. Todėl NVSC specialistai ragina visus šventinį laikotarpį elgtis atsakingai, laikytis nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų, susilaikyti nuo didelių masinių renginių ir būriavimosi. Rekomendacijas dėl šventinių renginių galima rasti čia https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-rekomendacijos-artejanciam-sventiniam-laikotarpiui . Taip pat raginame atsisakyti nebūtinų kelionių ir primename, kad reikalavimai atvykusiems  iš užsienio asmenims yra atnaujinami kiekvieną savaitę  ir skelbiami NVSC interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/atvykusiems  .

Be to, primename, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys nuo 5-erių metų raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

5–11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Taip pat 18 metų ir vyresni gyventojai jau gali revakcinuotis. „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, „Spikevax“ (gam. „Moderna“) – po šešių mėnesių.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija.