2024-12-18

Kauno mokykloje rastame radinyje cheminės, radiacinės ir biologinės rizikos nenustatyta (papildyta 2024-12-20)

2024-12-20 informacija:

Kaip Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė š. m. gruodžio 18 d. – Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje daugiafunkciniame centre rastas radinys buvo nugabentas į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją mikrobiologiniam ištyrimui. Gruodžio 20 d.  gauti laboratorinių tyrimų rezultatai rodo, kad biologinės grėsmės šis radinys taip pat nekelia.

Primename, kad rizika dėl cheminio bei radiacinio pavojaus buvo atmesta tą pačią dieną. Kauno miesto savivaldybei buvo rekomenduota imtis visų atsargumo priemonių – organizuoti mokyklos patalpų dezinfekciją, ją atlikus, patalpas išvėdinti ir išvalyti  drėgnu būdu. Tai padariusi mokykla gruodžio 19 d. tęsė įprastinį darbą.  


2024-12-18 informacija:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) įvertino Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje daugiafunkciniame centre šiandien gauto laiško turinį dėl cheminės ir radiacinės taršos, rizikos nenustatyta. Voko turinys išsiųstas į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją mikrobiologiniam ištyrimui. Tyrimo rezultatų tikimasi sulaukti pirmadienį (gruodžio 23 d. pabaigoje).

Organizuojama patalpų dezinfekcija, po kurios patalpos bus intensyviai išvėdintos bei bus galima saugiai atnaujinti ugdymo veiklą.

Įvykio vietoje dirbo PAGD, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, aplinkos apsaugos institucijų, Kauno savivaldybės ir Lietuvos Policijos atstovai.