NUORODA – Į šalies mokyklas sugrįžtant vis daugiau mokinių, NVSC ragina prisiminti prevenciją
Kokių koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonių reikia imtis, ką daryti, jei mokykloje nustatytas COVID-19 atvejis, kodėl svarbu pasiskiepyti, kaip atliekami tyrimai – į šiuos ir kitus mokyklų bendruomenėms kylančius klausimus atsakys specialistai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rengiamoje nuotolinėje konsultacijoje „Nauja COVID-19 realybė: kaip į mokyklas sugrįžti saugiai?“.
PROGRAMA
13.00 – 13.05 | Įžanginis žodis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė |
13.05 – 13.15 | Apie saugų pradinukų sugrįžimą į mokyklas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius |
13.15 – 13.30 | Nuotolinis ugdymas: vaikai prieš ir anapus ekrano Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto klinikinė psichologė psichoterapeutė prof. dr. Roma Jusienė |
13.30 – 13.45 | COVID-19 tyrimai ir vakcinacija: ką būtina žinoti? Vilniaus universiteto profesorius, vaikų ligų gydytojas prof. habil. dr. Vytautas Usonis |
13.45 –14.05 | Į mokyklas sugrįžkime saugiai: COVID-19 ligos prevencijos priemonės NVSC Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus patarėja Rūta Maceinaitė |
14.05 - 14.25 | COVID-19 ligos atvejo ir protrūkio valdymas ugdymo įstaigose NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Valerija Ravdo |
14.25 – 14.45 | Geroji patirtis: Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos sėkmės istorija Progimnazijos direktorius Rimantas Remeika Progimnazijos Tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis |
Nuo 14.45 | Klausimai, atsakymai, diskusijos |
Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, kad gyvenimas greta viruso būtų kiek įmanoma lengvesnis, privalome žinoti svarbiausias prevencijos priemones ir svarbiausius veiksmus, jei viruso, vis dėlto, išvengti nepavyksta.
„Yra geras posakis, jog kartojimas – mokslų motina. Ne kartą apie prevencijos svarbą kalbėjome rudenį, kalbame ir dabar. Tos priemonės išlieka tokios pačios, tik reikia jas prisiminti, pasikartoti. Kodėl to reikia – tam, kad mokyklos taptų tais geraisiais pavyzdžiais, tais vilties švyturiais. Juk puikiai suprantame, kokia emocinė vaikų būklė yra šiuo metu, matome, kaip jų akys degte dega noru pamatyti seniai nematytus draugus, mokytojus. Tad privalome dėti pastangas, kad vaikai į mokyklas grįžtų saugiai“, – sako R. Lingienė.
Registruotis į konsultaciją galima iki kovo 22 d. 11.00 val. Visi užsiregistravusieji pirmadienį į savo elektroninį paštą gaus nuorodą, kur galės stebėti tiesioginę transliaciją. Ją taip pat (be išankstinės registracijos) bus galima stebėti socialinio tinklo Facebook Nacionalinio visuomenės sveikatos centro profilyje (https://www.facebook.com/Nacionalinisvisuomenessveikatoscentras).
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija
