BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl legioneliozės situacijos kaimyninėje Lenkijoje priminimas gyventojams

Data

2023 08 29

Įvertinimas
2
bath-2192_1280.jpg

Vakar sveikatos priežiūros institucijos paskelbė, kad Lenkijos pietryčiuose esančiame Žešuve kilo legioneliozės protrūkis, fiksuojami mirties atvejai. Kol kas nėra nustatytas užkrato šaltinis. NVSC atidžiai seka kolegų iš Lenkijos skelbiamą informaciją, ligos galimo šaltinio nustatymas Lenkijoje gali būti naudingas nagrinėjant ligos atvejus Lietuvoje. Primename, kad pirmąjį šių metų pusmetį užfiksavus daugiau legioneliozės atvejų nei ankstesniais metais, liepos 1 d. buvo patvirtinta nauja higienos norma, kuri įpareigojo karšto vandens tiekėjus užtikrinti, kad vandentiekio sistemose karšto vandens temperatūra būtų ne žemesnė nei 50 °C.

Pagrindinės taisyklės:

Nuleisti užsistovėjusį vandenį. Būtent stovinčiame netinkamos temperatūros vandenyje bakterijos ir linkusios daugintis, todėl po ilgesnės naudojimosi karštu vandeniu pertraukos, pavyzdžiui, grįžus iš 2 savaites ar ilgiau trukusių atostogų, pirmiausia būtina karštą vandenį iš kiekvieno namuose esančio čiaupo stipria srove nuleisti 5 minutes ir tik tuomet po juo praustis.

Reguliariai valyti dušų galvutes ir čiaupus. Legionelioze užsikrečiama įkvėpus vandens lašelių – aerozolio, kuris susidaro, pavyzdžiui, prausiantis duše. Būtent dušų galvutėse ar čiaupuose ilgainiui susikaupusiose nuosėdose gali atsirasti ir daugintis legionelės. Rekomenduojama šiuos įrenginius valyti bent kartą per mėnesį, kad neužkalkėtų.  

Palaikyti tinkamą temperatūrą. Kad vandens sistemose neatsirastų sveikatai pavojingų bakterijų (legionelių), būtina palaikyti tinkamą vandens temperatūrą: karštas vanduo visada turi būti pakankamai karštas (čiaupuose ne mažiau kaip 50 °C), o šaltas – visada pakankamai šaltas (ne daugiau kaip 20 °C).

 

Kontaktai žiniasklaidai

 

Ar ši informacija Jums buvo naudinga?
Pasirinkite ir paspauskite "Pateikti"