2026-06-22

Baigtas asmenų stebėjimas dėl paukščių gripo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Ukmergės skyrius baigė 14 dienų trukusį asmenų, kurie turėjo sąlytį su paukščių gripu užsikrėtusiais paukščiais Širvintų rajono savivaldybės Musninkų seniūnijos Vindeikių kaime esančiame ūkyje, sveikatos stebėjimą. Buvo stebimi 6 asmenys, paukščių gripui būdingi požymiai šiuo laikotarpiu jiems nepasireiškė, nė vienas asmuo nesusirgo.

Primename, kad birželio pradžioje NVSC Vilniaus departamento Ukmergės skyrius gavęs informaciją iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie Širvintų rajone esančiame ūkyje nustatytą paukščių gripo protrūkį tarp paukščių, nedelsdamas ėmėsi prevencinių priemonių. Identifikavo sąlytį su užsikrėtusiais paukščiais turėjusius asmenis, kuriems suteikė informaciją apie sveikatos būklės stebėjimą, simptomus ir pateikė rekomendacijas.

Žmonėms rizika užsikrėsti paukščių gripu kyla tiesioginio kontakto su užkrėstais paukščiais ar jų išskyromis metu, tačiau Lietuvoje iki šiol nėra registruota paukščių gripo atvejų tarp žmonių.

 

Kontaktai žiniasklaidai