Aptartos visuomenės sveikatos grėsmių jūrų uoste valdymo aktualijos

Data

2022 04 26

Įvertinimas
1
nestor-pool-zk0cIAkg4Wg-unsplash.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) kartu su Tesalijos universitetu (Graikija), įgyvendindami ES Bendrųjų veiksmų SAUGŪS SVEIKATAI VARTAI (EU HEALTHY GATEWAYS Joint Action) veiklas, 2022 m. balandžio 21 d. organizavo mokymus „Pasirengimas ir atsakas į visuomenės sveikatos grėsmes jūrų uostuose“.

NVSC Klaipėdos departamente vykusiuose mokymuose dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, NVSC, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos, VĮ įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei laivus agentuojančių įmonių darbuotojai. Mokymų metu savo patirtimi dalijosi bei su dalyviais aktualiomis temomis diskutavo Tesalijos universiteto (Graikija), Hamburgo uosto sveikatos tarnybos (Vokietija), Sveikatos apsaugos ministerijos (Ispanija) bei Sveikatos apsaugos agentūros (Jungtinė karalystė) atstovai.

Didžiausias dėmesys skirtas  klausimams, susijusiems su visuomenės sveikatos grėsmių (biologinių ir cheminių) identifikavimu ir valdymu laivuose ir jūrų uostuose, komunikacija ir jos svarba bei atitinkamų visuomenės sveikatos priemonių taikymu. Aktyvioje  diskusijoje įvairių institucijų atstovai dalijosi savo patirtimi, aptarė konkrečiais situacijas, susijusias su užkrečiamųjų ligų atvejais laive bei cheminės kilmės įvykiais jūrų uostuose, įvertino riziką laivo / uosto darbuotojams, išplitimą vietiniu ir / ar nacionaliniu lygiu, pristatė taikomas visuomenės sveikatos valdymo priemones bei rekomendacijas. Daug dėmesio buvo skirta diskusijai apie  ligonio, esančio laive, sveikatos būklės įvertinimui bei išnešimui iš laivo,  aptarti tolimesni atsakingų institucijų veiksmai tokiais atvejais.

 

 

 


Kontaktai žiniasklaidai:
Brigita Kairienė
Tel. 8 633 90 274
El. p. [email protected]