1. Kaip man žinoti ar glindos yra žuvę, ar gyvos?
Glindos, esančios per 1 cm nuo skalpo, yra šviežiai sudėtos ir gyvos. Glindos, kurios aptinkamos toliau nuo skalpo (pagal plauką) bus išperėtos arba žuvę.

2. Kaip aš galiu pasiekti, kad mano vaikas sėdėtų ramiai ir leistų patikrinti jo plaukus?
Jei vaikas nesėdės ir nebendradarbiaus, plaukų tikrinimas gali būti gana nemalonus. Kad užduotis būtų lengviau ir efektyviau atliekama, pasiūlykite pramoginę veiklą su kitais vaikais, pvz., skaityti, žiūrėti televizorių, žaisti vaizdo žaidimus ar pasiūlyti jiems galvos masažą.

3. Kiek kartų aš turiu gydyti užkrėstą vaiką?
Kadangi glindos išsirita per 7 dienas yra svarbu patikrinti vaiko plaukus bent kartą per 7 dienas po gydymo, siekiant užtikrinti ir įsitikinti, kad naujų galvos utėlių nėra. Jei naujų galvos utėlių randama – būtinas antras gydymas. Tikrindami plaukus kartą per savaitę, galite utėlių aptikti anksti ir taip apriboti jų plitimą.

4. Ar įmanoma galvinėmis utėlėmis užsikrėsti nuo naminių gyvūnų?
Ne. Jos yra žmogaus parazitas ir maitinasi žmogaus krauju.

5. Kaip ilgai utėlė gali išgyventi iškritusi iš plaukų (aplinkoje)?
Suaugusi galvinė utėlė, pašalinta iš asmens galvos plaukų, negali išgyventi ilgiau kaip 24 valandas.

6. Ar galima galvinėmis utėlėmis užsikrėsti nuo pagalvės ir baldų?
Paprastai galvinė utėlė nepersikelia ant negyvų objektų, nes jos linkę pasilikti ten, kur yra patenkinami išgyvenimo poreikiai (šiuo atveju šiluma, maistas). Jei utėlė buvo palikta ant pagalvės ar baldo – ji paprastai ropoja atgal į galvos plaukus, kur yra šilumos, maisto.

7. Ar galvinė utėlė platina ligas?
Ne, nėra žinoma, kad galvos utėlės perduotų ligas. Tačiau utėlės infekciją gali sukelti, jei oda pažeista dėl nuolatinio kasymo.

8. Ar galvinės utėlės randamos tik purvinuose plaukuose?
Galvinių utėlių randama visų tipų plaukuose.
Galvines utėles susieti su nešvariais plaukais yra klaidinga. Jos nėra smulkmeniškos ir taip pat gyvena švariuose plaukuose.

9. Ar galvinė utėlė šokinėja, skrenda, plaukia?
Ne. Galvinės utėlės neturi užpakalinių kojų šokinėjimui. Jos taip pat neturi sparnų ir negali skristi.

10. Kaip galvinė utėlė plinta?
Galvinės utėlės gali išplisti artimo kontakto (galva į galvą su užsikrėtusiu asmeniu) metu, pvz., draugiško apkabinimo ar žaidimų metu.

11. Ar turėčiau kam nors pasakyti, kad mes turime galvinių utėlių šeimoje?
Užsikrėtus galvinėmis utėlėmis nereikia slėpti to ar gėdytis. Galvinės utėlės yra labai paplitusios, todėl dauguma žmonių galvinėmis utėlėmis užsikrečia bent kartą per gyvenimą. Svarbu apie užkrėtimą informuoti mokyklos, vaikų centro ar darželio, kurį jūsų vaikas lanko, sveikatos priežiūros specialistus. Tai leis jiems patikrinti visus glaudžius vaiko kontaktus ir organizuoti gydymą, jei tai būtina. Taip pat  tai gali užkirsti kelią pakartotiniems užsikrėtimams ir sutaupyti laiko bei pastangų ateityje.

Atnaujinimo data: 2023-11-20