DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

 

                                  

Prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį asmuo privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.
Jeigu laipinimo metu keleivis, vykdamas oro ar jūrų transportu, neturi išmaniojo telefono įrenginio - juo turi pasirūpinti vežėjas.
Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

 

  

Atvykę iš COVID-19 paveiktos šalies (sąrašas paveiktų valstybių skelbiamas ČIA) Jūs privalote izoliuotis.

Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys asmenys, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, neprivalo atlikti koronaviruso tyrimo.
Tais atvejais,  kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC ČIA.

 

Nepriklausomai nuo transporto, kuriuo vyksta keliaujantieji, vykstant per Lietuvą tranzitu, NVSC anketos pildyti ir savo asmens duomenų pateikti nereikia.
Lėktuvais vykstantiems keleiviams kelionė tranzitu laikoma tada, kai asmuo kelionę per Lietuvą tęsia oro transportu, neišeidamas iš oro uosto zonos. Neturint QR kodo, vežėjai turi į lėktuvą įleisti tranzitu vykstančius keleivius, turinčius tolimesnės kelionės oro transportu bilietus.

 

Asmenys, grįžę iš užsienio, iš oro uosto, jūrų uosto ar kitos sausumos atvykimo į šalį vietos į izoliavimo vietą turi vykti nuosavu (nuomotu) transportu arba paprašyti, kad parvežtų giminės ar artimieji. Reikia vengti naudotis viešuoju transportu. Jeigu tenka naudotis viešuoju transportu ar sąlytį turėjusį asmenį, grįžusį iš užsienio, veža kitas asmuo, būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir išlaikyti 1–2 metro atstumą nuo kitų žmonių.

  • Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių;
  • Užsieniečiams atvykusiems iš trečiųjų šalių;

 

(jeigu ne anksčiau kaip 8 izoliavimo dieną atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautas neigiamas rezultatas, šis terminas trumpinamas iki 10 dienų. Prašymą galima pateikti ČIA)

  •     Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių
  •     Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių

Pastaba. Palikti izoliacijos vietą galima tik su NVSC leidimu. Išsamiau skaitykite ČIA

Izoliacija nėra privaloma asmenims, grįžusiems iš šalies, kuri nėra įrašyta į paveiktų šalių sąrašą, taip pat asmenims, išvardintiems Izoliavimo taisyklių 11 punkte: ČIA

Reikia kreiptis į Savivaldybės administraciją. Rekomenduojama ne vėliau kaip prieš 24 val. iki atvykimo.

Asmenims, atvykusiems iš užsienio, kuriems taikoma privaloma izoliacija, yra galimybė sutrumpinti izoliacijos terminą iki 10 dienų. Tokiu atveju ne anksčiau kaip 8 izoliavimo dieną būtina atlikti tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti. Gavus neigiamą rezultatą izoliacijos laikotarpis trumpinamas iki 10 dienų, NVSC gavus informaciją iš ESPBI IS apie gautą nurodytu laikotarpiu atlikto tyrimo neigiamą rezultatą. Prašymą galima pateikti ČIA

Kitais atvejais (kai izoliuojamasi dėl sąlyčio su sergančiu asmeniu) neigiamas tyrimo rezultatas izoliavimosi trukmės nekeičia, t.y. būtina išbūti izoliacijoje visą 14 dienų laikotarpį. 

Jeigu izoliavimosi laikotarpiu neturite galimybės dirbti nuotoliniu būdu, galite gauti nedarbingumą. Apie tai, kad Jums reikia nedarbingumo pažymėkite keliautojo anketoje, kurią pildote prieš grįžtant iš užsienio. Jūsų šeimos gydytojui bus išsiųstas siuntimas. Jei NVSC siuntimas dar nepasiekė Jūsų gydymo įstaigos, kreipkitės į NVSC tel. numeriu (8 5) 264 9676.

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, gali išvykti iš Lietuvos Respublikos nepraėjus 14 dienų izoliavimo laikotarpiui, prieš išvykstant ne vėliau kaip prieš 24 valandas informavę NVSC apie planuojamą išvykimo datą ir laiką. Pranešimą pateikti galima interneto svetainėje ČIA.

 

 

Asmenys, grįžę iš užsienio valstybės, gali gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve. Taip pat būtina užtikrinti aplinkos ir asmens higienos reikalavimus. Izoliavimo taisykles rasite ČIA. Šeimos nariai izoliuotis neturi.

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusine infekcija (COVID-19), ir jei pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsiant turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.
Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Įmonėje ar įstaigoje darbuotojui nustačius susirgimą COVID-19 liga, NVSC specialistai susisiekia su administracijos atstovais ir jų prašo pateikti darbuotojų kontaktinę informaciją  (jų vardus, pavardes, telefono numerius). Duomenys yra reikalingi specialistams, kad jie galėtų informuoti šiuos asmenis, nustatyti kokios rizikos sąlytį asmuo galėjo turėti su užsikrėtusiuoju ir suteikti rekomendacijas, kaip šiems asmenims reikia elgtis toliau.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, specialistų įvardinti, kaip turėję didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiu COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), turi būti izoliuoti.
Taip pat NVSC specialistai nurodo atlikti aplinkos valymą ir dezinfekciją naudojant 0,1 proc. natrio hipochloritą (skiedimas 1:100, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija dažniausiai 5 proc.) po valymo neutraliu plovikliu. Paviršius, kuriuos gali sugadinti natrio hipochloritas, reikia valyti 70 proc. koncentracijos etanoliu, prieš tai paviršius nuvalius neutraliu plovikliu.

Atliekant valymo darbus patalpose, galimai užterštose koronavirusu, siūloma naudoti šias asmens apsaugos priemones: daleles filtruojančius FFP2 arba FFP3 respiratorius; akinius arba veido skydelius; vienkartinius ilgarankovius skysčiams nepralaidžius chalatus ir buitines pirštines.

Vienkartinės asmens apsaugos priemonės, kurias naudojo valymą atlikęs asmuo, po panaudojimo išmetamos kaip užterštos atliekos, daugkartinio naudojimo priemonės turi būti nukenksminamos (dezinfekuojamos) naudojant turimus produktus (pvz., 0,1 proc. natrio hipochloritą arba 70 proc. koncentracijos etanolį). Kai naudojami kiti cheminiai produktai, reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis (tinkamas paruošimas, naudojimas).

Dėmesys turi būti skiriamas dažnai liečiamiems paviršiams, langų, tualeto ir vonios kambario paviršiams. Visus tekstilės gaminius (pvz., patalynę, užuolaidas ir kt.) rekomenduojama skalbti 90° C temperatūroje naudojant skalbiklį. Jei dėl audinių ypatybių negalima naudoti karšto vandens, skalbiant tekstilę reikia naudoti specialias chemines medžiagas (pvz., baliklį ar natriohipochlorito turinčius produktus, skirtus tekstilės gaminiams).

Su koronaviruso infekcija ir šalyje galiojančia ekstremaliąja padėtimi susijusiais klausimais gyventojai ir ūkio subjektai konsultuojami telefono numeriu (8 5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45; savaitgaliais – 8:00–17:00).

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-02