exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

 

                                  

Prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį asmuo privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.
Jeigu laipinimo metu keleivis, vykdamas oro ar jūrų transportu, neturi išmaniojo telefono įrenginio - juo turi pasirūpinti vežėjas.
Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

 

  

Asmenims, grįžusiems iš paveiktų šalių, taikoma 10 dienų izoliacija nuo atvykimo ar grįžimo į Lietuvą, jei laboratorinis tyrimas neatliekamas, arba tol, kol bus gautas neigiamas tyrimo atsakymas, jeigu toks tyrimas atliekamas Lietuvoje. Gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas.

Vis dėlto, 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą tokie žmonės turėtų apriboti bendravimą, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, laikytis „darbo-namų“ režimo. Taip pat svarbu bendraujant visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų prevencijos priemonių.

Tais atvejais,  kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC ČIA.

 

Nepriklausomai nuo transporto, kuriuo vyksta keliaujantieji, vykstant per Lietuvą tranzitu, NVSC anketos pildyti ir savo asmens duomenų pateikti nereikia.
Lėktuvais vykstantiems keleiviams kelionė tranzitu laikoma tada, kai asmuo kelionę per Lietuvą tęsia oro transportu, neišeidamas iš oro uosto zonos. Neturint QR kodo, vežėjai turi į lėktuvą įleisti tranzitu vykstančius keleivius, turinčius tolimesnės kelionės oro transportu bilietus.

 

Asmenys, grįžę iš užsienio, iš oro uosto, jūrų uosto ar kitos sausumos atvykimo į šalį vietos į izoliavimo vietą turi vykti nuosavu (nuomotu) transportu arba paprašyti, kad parvežtų giminės ar artimieji. Reikia vengti naudotis viešuoju transportu. Jeigu tenka naudotis viešuoju transportu ar sąlytį turėjusį asmenį, grįžusį iš užsienio, veža kitas asmuo, būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir išlaikyti 1–2 metro atstumą nuo kitų žmonių.

PAKEISTI izoliavimosi vietą galima tik pateikus prašymą NVSC interneto svetainėje ČIA ir gavus leidimą.

Norint PALIKTI izoliavimosi vietą, atsiradus Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytoms aplinkybėms, nereikia gauti NVSC leidimo, taip pat nereikia apie tai pranešti NVSC.

Sąlytį turėjęs asmuo, grįžęs iš užsienio valstybės, gali palikti izoliavimo vietą dėvėdamas nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kitą priemonę) šiais atvejais:

1. kai būtina organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse;

2. nuvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui ar sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;

3. asmenys, atvykę į Lietuvos Respubliką teisiniais (civilinė metrikacija, notaras ir pan.) ar studijų reikalais, gali nuvykti į studijų ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;

4. dalyvauti savo vestuvėse;

5. aukšto meistriškumo sportininkai, aukšto meistriškumo sporto specialistai, aukšto meistriškumo sporto instruktoriai, sporto medicinos personalas, gali nuvykti į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;

6. užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro leidimu, kai yra gautas motyvuotas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro siūlymas dėl šių užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gali nuvykti į teisiniams reikalams tvarkyti ar sveikatos priežiūros paslaugai gauti būtiną vietą;

7. nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu arba būtiniems reikalams jose tvarkyti;

8. užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, taip pat asmenys, kuriems būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais, gali išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, nepraėjus 10 dienų izoliavimo laikotarpiui.

Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjęs asmuo gali palikti izoliavimo vietą dėvėdamas nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kitą priemonę) šiais atvejais:

1. organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse;

2. nuvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui ar sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

Norint dėl šių priežaščių palikti izoliavimosi vietą, nereikia apie tai pranešti NVSC ar gauti leidimą.

 

Asmenims, grįžusiems / atvykusiems iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, arba keliavusiems per jas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką, ir neturintiems ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atlikto laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gauto neigiamo atsakymo, yra privaloma izoliacija.

Reikia kreiptis į savivaldybės administraciją. Rekomenduojama ne vėliau kaip prieš 24 val. iki atvykimo.

Jeigu izoliavimosi laikotarpiu neturite galimybės dirbti nuotoliniu būdu, galite gauti nedarbingumo pažymėjimą. Kad Jums reikia nedarbingumo pažymėjimo, pažymėkite keliautojo anketoje, kurią pildote prieš grįžtant iš užsienio. Jūsų šeimos gydytojui bus išsiųstas siuntimas. Jei NVSC siuntimas dar nepasiekė Jūsų gydymo įstaigos, kreipkitės į NVSC tel. numeriu (8 5) 264 9676.

 

 

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, taip pat asmenys, kuriems būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais, gali išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, nepraėjus 10 dienų izoliavimo laikotarpiui. 

Pranešimo pateikti NVSC ar gauti leidimą nereikia.

 

 

 

Asmenys, grįžę iš užsienio valstybės, gali gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve. Taip pat būtina užtikrinti aplinkos ir asmens higienos reikalavimus. Izoliavimo taisykles rasite ČIA. Šeimos nariai izoliuotis neturi.

Įmonės ar įstaigos darbuotojui diagnozavus COVID-19 ligą, NVSC specialistai susisiekia su administracijos atstovais ir prašo pateikti sąlytį turėjusių darbuotojų kontaktinę informaciją  (jų vardus, pavardes, telefono numerius). Duomenys reikalingi specialistams, kad galėtų informuoti šiuos asmenis, nustatyti, kokios rizikos sąlytį asmuo galėjo turėti su užsikrėtusiuoju ir suteikti rekomendacijas, kaip šiems asmenims reikia elgtis toliau.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, specialistų vertinimu turėję didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), turi būti izoliuoti.
Be to, NVSC specialistai nurodo valyti ir dezinfekuoti aplinką naudojant 0,1 proc. natrio hipochloritą (skiedimas 1:100, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija dažniausiai 5 proc.) po valymo neutraliu plovikliu. Paviršius, kuriuos gali sugadinti natrio hipochloritas, reikia valyti 70 proc. koncentracijos etanoliu, prieš tai paviršius nuvalius neutraliu plovikliu.

Valant patalpas, galimai užkrėstas koronavirusais, siūloma naudoti šias asmens apsaugos priemones: daleles filtruojančius FFP2 arba FFP3 respiratorius; akinius arba veido skydelius; vienkartinius ilgarankovius skysčiams nepralaidžius chalatus ir buitines pirštines.

Vienkartinės asmens apsaugos priemonės, kurias naudojo patalpas valęs asmuo, po naudojimo išmetamos kaip užterštos atliekos, daugkartinio naudojimo priemonės turi būti nukenksminamos (dezinfekuojamos) naudojant turimus produktus (pvz., 0,1 proc. natrio hipochloritą arba 70 proc. koncentracijos etanolį). Kai naudojami kiti cheminiai produktai, reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis (tinkamas paruošimas, naudojimas).

Kruopščiai turi būti valomi dažnai liečiami paviršiai, langų, tualeto ir vonios kambario paviršiai. Visus tekstilės gaminius (pvz., patalynę, užuolaidas ir kt.) rekomenduojama skalbti skalbikliu 90 °C temperatūroje. Jei dėl audinių ypatybių negalima naudoti karšto vandens, skalbiant tekstilę reikia naudoti specialias chemines medžiagas (pvz., baliklį arba natrio hipochlorito turinčius produktus, skirtus tekstilės gaminiams).

Su koronaviruso infekcija ir šalyje galiojančia ekstremaliąja padėtimi susijusiais klausimais gyventojai ir ūkio subjektai konsultuojami telefono numeriu (8 5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45; savaitgaliais – 8:00–17:00).

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-24