BŪTINOSIOS PROCEDŪROS ATVYKUS IŠ UŽSIENIO

  • Visiems Lietuvos piliečiams iš bet kurios šalies
  • Užsieniečiams iš ES ir EEE šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto
  • Užsieniečiams iš trečiųjų šalių –  tik pagal LRV nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3)

Valstybės siena kertama per tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: automobilių kelių, geležinkelio, oro uostų, jūrų uostų. Sienos kirtimas vykdomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarime Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ nurodytuose sienos perėjimo punktuose.

UŽSIREGISTRUOTI (UŽPILDYTI ANKETĄ) PRIVALOMA:

  •     Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių bet kokiu transportu.
  •     Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių (ne ES ir EEE) bet kokiu transportu.
  •     Visiems, atvykstantiems iš užsienio vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transportu. 


KAIP REGISTRUOTIS:

1) internetu prieš atvykstant, jeigu keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis. Tokiu atveju  registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę. (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3)

2) internetu per 12 valandų nuo atvykimo / grįžimo internetu, jeigu keliavote nuosavu transportu.

 

PILDYTI ANKETĄ

1) internetu prieš atvykstant, jeigu keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis. Tokiu atveju  registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę. (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3

2) internetu per 12 valandų nuo atvykimo / grįžimo internetu, jeigu keliavote nuosavu transportu.

Nuo 2020 m. spalio 1 d. iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atlikto koronaviruso (COVID-19) testo ir gauto neigiamo atsakymo.

Su operacijų vadovo sprendimu susipažinti galima ČIA

  •     Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių;
  •     Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių (yra išimčių);

(jeigu ne anksčiau kaip 8 izoliavimo dieną atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautas neigiamas rezultatas, šis terminas trumpinamas iki 10 dienų. Prašymą galima pateikti ČIA)

Pastaba. Palikti izoliacijos vietą galima tik su NVSC leidimu. Išsamiau skaitykite ČIA

1. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos patikra.
2. Visuose sienos kirtimo punktuose keliautojai informuojami, teikiant atmintines. Visiems asmenims, atvykusiems iš paveiktų šalių, privaloma izoliacija. Asmenys, atvykę iš paveiktų šalių, turi galimybę gauti nedarbingumą, bet jie patys turi kreiptis į NVSC, kad būtų išduotas siuntimas pas šeimos gydytoją dėl nedarbingumo išdavimo.
3. Vykdomas keleivių, atvykstančių iš paveiktų šalių, COVID-19 ligai būdingų simptomų vertinimas. Jei nustatomi  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomai, asmuo atskiriamas nuo kitų keleivių, iškviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis transportuojamas į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Jeigu izoliavimosi laikotarpiu neturite galimybės dirbti nuotoliniu būdu, galite gauti nedarbingumą. Apie tai, kad Jums reikia nedarbingumo, pažymėkite keliautojo anketoje, kurią pildote grįžę iš užsienio. Jūsų šeimos gydytojui bus išsiųstas siuntimas. Jei NVSC siuntimas dar nepasiekė Jūsų gydymo įstaigos, kreipkitės į NVSC tel. numeriu (8 5) 264 9676.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-02