BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tymų ir raudonukės nustatymas ir tyrimai

Siekiant tymų, raudonukės ir įgimto raudonukės sindromo epidemiologinės priežiūros sustiprinimo bei atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, aktyvi tymų ir raudonukės epidemiologinė priežiūra laikoma tuomet, kai laboratoriniais tyrimais yra atmetami 2 minėti ligos atvejai iš 100 000 tūkst. gyventojų.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, įtarusios tymus, raudonukę ar kitus susirgimus, pasireiškiančius panašiu į tymus ar raudonukę bėrimu ir karščiavimu, privalo imti ėminius (kraują, šlapimą, nosiaryklės tepinėlį) asmenims, užpildyti „Ėminio siuntimo laboratoriniam tyrimui tymams/raudonukei nustatyti“ lapą ir siųsti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją arba į jos Kauno skyrių, ištirimui dėl diagnozės patvirtinimo ar atmetimo. Laboratoriniai tyrimai atliekami valstybės biudžeto lėšomis.

Ėminio siuntimo laboratoriniam tyrimui tymams/raudonukei nustatyti ir rezultatų lapas 

Ėminių laboratoriniam tyrimui dėl tymų, raudonukės, įgimto raudonukės sindromo ėmimo ir transportavimo tvarkos aprašas 

Ėminių tymų/raudonukės virusologiniams tyrimams paėmimo ir transportavimo reikalavimai 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-12