Informacija sąlytį su sergančiuoju tuberkulioze turėjusiems asmenims

Atvira tuberkuliozė (bakteriologiškai patvirtinta kvėpavimo organų tuberkuliozė) pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir aplinkiniams. Žmogaus organizmo atsparumą tuberkuliozės bakterijai silpnina netinkama mityba, pervargimas, neigiamos emocijos, nerimas, lėtinės plaučių, skrandžio ligos, cukrinis diabetas, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas. Ligos atsiradimui ir plitimui įtakos turi prasta asmens ir aplinkos higiena.

Šeimos nariai bei kiti su sergančiuoju bendravę (pvz. klasės draugai, bendradarbiai ir kt.) asmenys, privalo pasitikrinti sveikatą. Suaugusieji tiriami rentgenologiškai (atliekama dviejų krypčių krūtinės ląstos rentgenograma), o vaikams atliekamas tuberkulino mėginys. Siuntimą pasitikrinti sveikatą pas šeimos gydytoją, asmenims, kurie kolektyve galėjo turėti artimą sąlytį su sergančiu atvira tuberkulioze asmeniu, pateikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Šeimos narių ištyrimą dėl tuberkuliozės organizuoja ligą nustatęs gydytojas pulmonologas.

Jeigu asmuo negavo siuntimo pasitikrinti sveikatą, vadinasi, buvo įvertinta, kad užsikrėtimo atvira tuberkulioze rizika buvo labai maža. Jam nebūtina tuoj pat tikrinti sveikatos, tačiau reikia stebėti savo sveikatos būklę, ir pastebėjus tuberkuliozei būdingus simptomus, kreiptis į savo šeimos gydytoją, nurodant, kad turėjo sąlytį su sergančiu atvira tuberkulioze asmeniu.

Pasitikrinti sveikatą, gavus siuntimą, reikėtų nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo atvejo išaiškinimo ir atnešti atsakymą į ugdymo įstaigą arba įstaigą, kuri jį išdavė.

INFORMACIJA BUVUSIEMS ARTIMAME KONTAKTE SU TUBERKULIOZE SERGANČIU ASMENIU

ATMINTINĖ GYVENTOJAMS

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-12