BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nepageidaujamų reakcijų į skiepą registravimas

Nepageidaujama reakcija (komplikacija po skiepo) – nenorimas neigiamas žmogaus organizmo atsakas į vaistinį preparatą.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas, diagnozavęs nepageidaujamą reakciją į skiepą ir suteikęs pacientui medicininę pagalbą, privalo:

  • Ne vėliau kaip per 24 val. telefonu informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVC) teritorinį padalinį, pagal asmens nuolatinę gyvenamąją vietą, nurodydamas skiepo, imunoglobulino arba serumo bendrinį ir prekinį pavadinimą, gamintoją bei seriją, paciento amžių, kur ir kada pacientas skiepytas, bei komplikacijos po skiepo pobūdį. Jeigu paciento gyvenamoji vieta nežinoma ar pacientas yra užsienio pilietis, informuojamas NVSC teritorinis padalinys pagal kreipimosi į ASPĮ vietą
  • užpildo Nepageidaujamų reakcijų į skiepus tyrimo protokolo formą Nr. 392-1/a, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515, ir per 15 kalendorinių dienų nuo komplikacijos po skiepo nustatymo (jei komplikacija po skiepo sukėlė pavojų gyvybei ar mirtį – per 1 kalendorinę dieną) jis išsiunčiamas NVSC teritoriniam padaliniui.

Nepageidaujamų reakcijų į skiepus registravimą ir informacijos apie jas teikimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002-12-24 įsakymas Nr. 673 „Dėl privalomojo epidemiologinio registravimo objektų registravimo ir informacijos apie juos teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Sveikatos priežiūros specialistai, pastebėję įtariamą nepageidaujamą reakciją ir (ar) gavę informacijos apie tai, nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 15 dienų nuo įtariamos nepageidaujamos reakcijos pastebėjimo ir (ar) informacijos apie tai gavimo dienos, turi pateikti informaciją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Pacientai, vartotojų bei pacientų organizacijos, pastebėję įtariamą nepageidaujamą reakciją ir (ar) gavę informacijos apie tai, praneša Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Informacijos apie Įtariamą nepageidaujamą reakciją pateikimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. vasario 20 d. įsakymas Nr. V-185 „Dėl Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) pateikimo tvarkos aprašo, Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formos ir Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formos patvirtinimo“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-04-26