BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rekomendacijos asmens sveikatos priežiūros specialistams

  • Skirti antibiotikus tik būtiniausiais atvejais, t. y. išaiškinus, kad susirgimas yra sukeltas mikroorganizmų, kuriuos sunaikinti galima tik taikant gydymą antimikrobiniais vaistiniais preparatais.
  • Praėjus 48–72 valandoms po antibiotikų skyrimo arba gavus mikrobiologinių tyrimų rezultatus, iš naujo įvertinti gydymo metodiką.
  • Bendrauti su pacientu – išaiškinti jo lūkesčius dėl gydymo, įvertinti ligos eigą ir taikyti tinkamiausią gydymą. Antibiotikus skirti tik tais atvejais, kai jų tikrai reikia. Skirti daugiau laiko pacientų konsultavimui, kad būtų galima nurodyti alternatyvą antibiotikams ir išaiškinti pacientui kuris gydymo metodas yra pats tinkamiausias.
  • Jei yra skiriami antibiotikai, būtina informuoti pacientą apie teisingą jų vartojimą, gydymo antibiotikais trukmę, galimus šalutinius poveikius ir pan.
  • Skirti tinkamą antibiotiko dozę tinkamam laikui bei užtikrinti tinkamą antibiotikų vartojimą. Antibiotikus skirti tik vadovaujantis įrodymais pagrįstomis rekomendacijomis.
  • Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje laikytis infekcijų kontrolės reikalavimų – tinkamai valyti patalpas, dezinfekuoti instrumentus, nuolat plautis rankas.
  • Priminti ir rekomenduoti pacientams skiepytis bei pasiskiepyti patiems.
  • Ligoninėms patariama taikyti antibiotikų valdymo programas, kadangi tinkamas antibiotikų vartojimas yra tiek pacientų saugos, tiek visuomenės sveikatos prioritetas. Turi būti vertinami infekcijų gydymo metodai, padidinti infekcinių ligų visiško išgydymo rodikliai bei sumažintas nesėkmingų gydymo metodų taikymo dažnis, sumažintas nepageidaujamų reakcijų, susijusių su antibiotikų vartojimų, skaičius, užkirstas kelias antimikrobinio atsparumo plitimui, taikant infekcijų prevencijos ir kontrolės priemones.

Visuomenėje įgytos pneumonijos gydymo rekomendacijų apžvalga

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-04-28