2023-12-01

Visuomenės sveikatos specialistai: žinant apie galimas rizikas, apsisaugoti lengviau

Kaip apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, į ką atkreipti dėmesį renkantis buitinės chemijos priemones, koks triukšmo, oro taršos poveikis sveikatai, taip pat – ką svarbu žinoti renkantis grožio ar sveikatos paslaugas – apie visai tai ir dar daugiau kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Sveikos gyvensenos fakulteto organizuotame forume, subūrusiame per 80 dalyvių.  

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, dalintis žiniomis, didinti žmonių sveikatos raštingumą  – ne mažiau svarbūs visuomenės sveikatos specialistų uždaviniai.

„Visuomenės sveikatos negalime sustiprinti be žmonių. Tad tokie renginiai atveria galimybes ne tik papasakoti, ką darome mes – visuomenės sveikatos specialistai – siekdami apsaugoti žmonių sveikatą, bet ir ką kiekvienas mūsų galime padaryti, kad valdytume rizikas. Kaip sakoma, žinojimas saugo“, – renginyje sakė R. Lingienė.

Savo ruožtu, MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė akcentavo, kad visuomenės sveikata „apima“ itin daug ir įvairių temų – nuo skiepų iki palankaus sveikatai mikroklimato kūrimo, todėl naudingų patarimų išgirdo kiekvienas šio forumo dalyvis.

„Renginyje išsamiai pristatyta daug ir įvairios informacijos. Neabejoju, kad dalyviai ne tik patys „išsinešė“ patarimų, kaip tausoti savo sveikatą, ir naudingos informacijos, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, jei, pavyzdžiui, susiduria su neigiamais aplinkos veiksniais, bet ir pasidalins šia informacija su šeimos nariais, artimaisiais“, – teigė MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė.

Informaciją apie šaltojo sezono keliamus pavojus ir jų prevenciją pristatė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Miglė Šoblickaitė, apie paslaugų saugą kalbėjo Švenčionių skyriaus vedėja Jolanta Savickienė, cheminių produktų ženklinimą ir su juo susijusias aktualijas apžvelgė Produktų vertinimo skyriaus vedėjas Saulius Majus, o aplinkos veiksnių įtaką sveikatai išsamiai pristatė Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Jolanta Vytienė.