Tuberkuliozės atvejo valdymas Raseinių rajone

Data

2018 11 09

Įvertinimas
2
seniunu+sueiga.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai šių metų spalio mėnesį atliko išsamią tuberkuliozės židinio diagnostiką, kai Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos pareigūnai paskelbė informaciją apie asmenį iš Alaviniškių k. (Viduklės sen.), sergantį atvira plaučių tuberkulioze ir vengiantį gydymo.

Tuberkuliozės platintojai - atvira tuberkulioze sergantys ar gydymą nutraukę asmenys

Tuberkuliozės atvejų valdymui - labai svarbu sėkmingas sergančiųjų išaiškinimas - ankstyva ir greita tuberkuliozės diagnostika, ligonio izoliavimas bei laiku paskirtas tinkamas gydymas.

NVSC Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai, dėl susidariusios nepalankios epidemiologinės padėties, sudarė situacijos valdymo veiksmų planą.

Sprendžiant problemas - aktualus bendradarbiavimas

Viduklės gydymo įstaigoje, pašto skyriuje, skelbimų lentose gyventojai buvo informuoti apie užsikrėtimo tuberkulioze galimybes, taip pat ragino pasitikrinti sveikatą, bendravusiems su sergančiuoju tuberkulioze.

Kartu su Raseinių rajono savivaldybe buvo organizuotas seniūnijų seniūnų susitikimas, kurio metu buvo aptartos tuberkuliozės židinio aktualijos. Raseinių skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aldona Kurelaitienė susitikimo metu pristatė informaciją apie užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją ir pabrėžė nerimą keliantį faktą, kad Viduklės ir Nemakščių seniūnijose kiekvienais metais registruojami nauji atviros plaučių tuberkuliozės atvejai.

Raseinių rajono savivaldybės gydytojai pakartotinai buvo pateikta 2017 m. Mantų mėginių atlikimo gydymo įstaigose statistika. Situacija yra prasta, kadangi jų atlikimas nesiekia 50 proc., todėl nuspręsta organizuoti susitikimą su gydymo įstaigų vadovais ir aptarti mėginių neatlikimo priežastis bei išeitis jų didinimui.

Ugdymo įstaigų vaikų tėveliams buvo parengtas informacinis pranešimas apie Mantų mėginio atlikimą, kuris, bendradarbiaujant su Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais, buvo patalpintas TAMO elektroniniame dienyne.

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 331684, 867653401

El. p. [email protected]