Tam tikrais atvejais galima palikti saviizoliacijos vietą, bet tik gavus leidimą

Data

2020 05 19

Įvertinimas
0
glenn-carstens-peters-npxXWgQ33ZQ-unsplash(1).jpg

Asmenims, kuriems privaloma 14 dienų saviizoliacija, draudžiama palikti izoliavimosi vietą, taip pat privaloma laikytis ir kitų taisyklių, su kuriomis jie susipažįsta atvykimo į  Lietuvą vietose arba pildydami elektorinines formas. Pasikeitus Sveikatos apsaugos ministro įsakymui, kuris nustato saviizolilacijos taisykles, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir gauti leidimą palikti izoliavimosi vietą esant šioms aplinkybėms:

•    būtina organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir / arba dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje / laidotuvėse (tik sąlytį turėjusiems asmenims);
•    būtina nuvykti į mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui;
•    jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių turi pakeisti izoliacijos vietą;
•    užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką darbo, verslo ar studijų reikalais, kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, leidimas nuvykti į darbo, studijų ar kitą, verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

Prašymą pateikti galima elektroniniu būdu – NVSC interneto svetainėje užpildžius prašymo formą arba skambinant telefonu (8 5) 212 4098 (jeigu nėra galimybės pateikti elektroniniu būdu).

Užsienio šalių piliečiai šią formą anglų kalba gali rasti šiuo adresu: nvsc.lrv.lt/permit . Apie priimtą sprendimą asmenys bus informuojami elektroniniu paštu.

Abu kartu šie prašymai paskelbti NVSC interneto svetainės skiltyje LEIDIMAS PALIKTI IZOLIAVIMOSI VIETĄ/PERMISSION TO LEAVE THE ISOLATION PLACE.


Atkreipiame dėmesį, kad gavus leidimą palikti izoliavimosi vietą ir toliau laikoma, kad žmogus yra saviizoliacijoje ir privalo  laikytis saviizoliacijos taisyklių, o leidimas suteikia teisę tik įvykdyti leidime nurodytus veiksmus, t. y. nuvykti į nurodytą vietą nurodytu laiku ir tikslu.