2023-01-02

Sveikatos apsaugos ministerija kviečia teikti paraiškas prevenciniams projektams, socialinės reklamos ir mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia teikti paraiškas 2023 metų Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) lėšomis finansuotinų prevencinių projektų, socialinės reklamos ir mokslinių tyrimų įgyvendinimui. VVSSF lėšomis finansuojamos priemonės turi formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ar keisti sveikatai kenkiančią elgseną, turi būti pritaikytos pasirinktos tikslinės grupės poreikiams, ilgalaikės, pagrįstos mokslo įrodymais ar užsienio šalių gerąja praktika.

Kvietimą teikti paraiškas, reikalingus dokumentus ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite ČIA.

Projektų paraiškas galima teikti nuo šiandien, sausio 2 d. Projektų paraiškų pateikimo pabaiga – 2023 m. sausio 31 d.

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė teigia, kad itin laukiami išliekamąją vertę kuriantys projektai – tokioms paraiškoms parengti ir jas sėkmingai įgyvendinti „nuo-iki“ būtina patirtis, prisiimamos atsakomybės prieš visuomenę suvokimas ir darniai plėtojami ryšiai su potencialiais partneriais.

„Sudėtingas laikas Lietuvoje ir pasaulyje tęsiasi – vienus iššūkius keičia kiti. Tai neabejotinai daro įtaką visuomenės narių elgsenai, žmonių emocinei būsenai ir fizinei sveikatai. Puikiai suprantame, kad vienas lauke – ne karys, tad Sveikatos apsaugos ministerija dar kartą kviečia potencialius socialinius partnerius susivienyti kilniam tikslui – teikti paraiškas priemonėms, pozityviai galinčioms paveikti visuomenės sveikatą dabar ir ateityje – ar tai būtų prevenciniai projektai, moksliniai tyrimai ar socialinė reklama. Kaip visad, tikimės šiais metais sulaukti kokybiškų originalių projektų, kryptingai ir kūrybiškai orientuotų į visuomenės sveikatos gerinimą pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas priemones“, – sako viceministrė D. Jankauskienė.

Projektams iš 2023 m. VVSSF lėšų, skirtų prevencinių projektų, socialinės reklamos ir mokslinių tyrimų finansavimui, numatyta skirti 3 163 000 eurų.

Prevenciniams projektams numatyta 40 proc. visų 2023 m. VVSSF lėšų, moksliniams tyrimams – 10 proc., socialinei reklamai – 50 proc. visų VVSSF lėšų.

Šiais metais finansuojamos dvi socialinės kampanijos: tęsiama viešinimo kampanija „Rinkis gyvenimą“ ir Psichikos sveikatos puoselėjimo komunikacijos kampanija.

Projektų įgyvendinimo trukmė: prevencinių projektų ir socialinės informacinės kampanijos projektų – iki 2023 m. gruodžio 1 d., o mokslinių tyrimų projektų – iki 2024 m. rugsėjo 1 d.

Numatoma potencialių paraiškų teikėjų nuotolinė konsultacija

Pastarųjų metų patirtis rodo, kad dalis projektų, kurie galėtų ženkliai prisidėti prie aktualių ir įvairių visuomenės sveikatos iššūkių sprendimo, nepraeina pirmojo vertinimo etapo – administracinės atitikties vertinimo. Todėl kviečiame socialinius partnerius itin atidžiai susipažinti su Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamų projektų finansavimo ir administravimo tvarkos aprašu ir priemonėmis.

Siekiant kuo produktyvesnio dialogo ir sėkmingesnio pirmojo paraiškų vertinimo etapo, 2023 m. sausio 12 d, 10 val. organizuojama speciali nuotolinė konsultacija potencialiems paraiškų teikėjams.

Kviečiame potencialius dalyvius registruotis į konsultaciją ČIA.

Registracija į konsultaciją vyks iki sausio 10 dienos imtinai. Renginio išvakarėse kiekvienas iš prisiregistravusiųjų gaus prisijungimo nuorodą į registracijos metu nurodytą el. pašto dėžutę.

Rekomenduojame jungtis į konsultaciją, prieš tai detaliai susipažinus su Tvarkos aprašu ir 2023 m. prioritetinėmis priemonėmis. Susitikimo tikslas – kuo išsamiau paaiškinti pareiškėjams dažniausiai kylančius klausimus, užbėgti už akių neretai pasitaikančioms pildymo klaidoms.

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą (VVSSF)

VVSSF veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus. Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą administruoja Sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatais.

Sprendimus dėl Fondo lėšų projektams skyrimo priima Ministerija. Siūlymus Ministerijai dėl Fondo lėšų projektams paskirstymo teikia Taryba. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio, kitos teisėtai įgytos lėšos.

Daugiau informacijos

Papildoma informacija teikiama darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. tel.: (8 5) 266 1431, (8 5) 266 1453, (8 5) 205 5291 bei elektroniniu paštu [email protected].

SAM Komunikacijos skyrius