Svarbi informacija projektuotojams, statytojams, pirčių paslaugų teikėjams
Data
2017 01 12
Įvertinimas

Informuojame, kad nuo 2017 m. gegužės 1 d. įsigalios Lietuvos higienos normos HN 39:2005 “Pirtys: įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai” nauja redakcija HN 39:2016 “Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai”.
Ši higienos norma nustatys pirčių pastatų arba patalpų, skirtų higienos poreikiams tenkinti, kaitintis, perti įrengimo ir priežiūros visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.
Projektuojant pirtį apgyvendinimo, asmens sveikatos priežiūžros ar kitą veiklą vykdančiame objekte persirengimo patalpos galės ir nebūti, tačiau pirties paslaugų vartotojui turės būti sudaromos sąlygos persirengti (kambaryje, palatoje, persirengimo kambaryje). Minėtos patalpos turės būti tame pačiame pastate ar su pirtimi sujungtos šildomais koridoriais, galerijomis, tuneliais ir pan. Taip pat bus nereglamentuojami pirties patalpų plotai vienam lankytojui. Dušo (prausyklos) patalpoje turės būti ne mažiau kaip vienas dušo ragelis 5 persirengimo vietoms, o tualete 1 unitazas ir 1 praustuvė bus skirta 30 persirengimo vietų. Projektuojant šildymo ir vėdinimo ir (ar) kondicionavimo sistemas, visose patalpose oro temperature turės būti ne žemesnė kaip 20 ˚C ir ne aukštesnė kaip 27 ˚C, oro drėgmė – nuo 35 proc. Iki 65 proc., oro judėjimo greitis – 0,05 – 0,5 m/s. Persirengimo patalpų bendra dirbtinė apšvieta turės būti ne mažesnė kaip 150 lx. Kaitinimosi, dušo (prausyklos), tualeto patalpų, laiptinių, koridorių – ne mažesnė kaip 50 lx. Pirtyje turės būti įrengtas ne mažesnis kaip 5 lx avarinis apšvietimas. Į pirtis privalės būti tiekiamas šaltas ir karštas vanduo, turintis atitikti geriamojo vandens kokybės reikalavimus. Karšto vandens čiaupe temperatura turės būti ne žemesnė kaip 50 ˚C, šalto – ne aukštesnė kaip 20 ˚C.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento specialistai informuoja, kad paslaugų teikėjai turėtų atkreipti dėmesį į tai, jog karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatura kas 3 mėnesius turės būti profilaktiškai pakeliama iki 66 ˚C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Ne rečiau kaip vieną kartą per metus turės būti atliekamas geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinis tyrimas legionelėms nustatyti. Papildomai vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat diagnozavus susirgimus legionelioze. Tyrimų protokolai turės būti saugomi ne trumpiau kaip 2 metus. Visi vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos, remonto, valymo, kenksmingumo šalinimo, profilaktikos darbai turės būti registruojami Profilaktinių (techninių) priemonių (darbų) registracijos žurnale.
Auksė Dabrilaitė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Kauno departamento
Visuomenės sveikatos saugos skyriaus
Vyriausioji specialistė
Tel. 8 37 331690
El. p. [email protected]
Kontaktai žiniasklaidai
Kristina Mikalauskienė
Tel. 8 37 33 16 84; 8 37 33 16 31
El.p. [email protected]
Nuotrauka iš freedigitalphotos.net