Svarbi informacija dėl kosmetikos gaminių su nanomedžiagomis duomenų tikslinimo

Data

2017 11 24

Įvertinimas
0
Nuotrauka iš pixabay.com
Nuotrauka iš pixabay.com

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento specialistai pastebi, kad asmenys, atsakingi už kosmetikos gaminių pateikimą rinkai, notifikuodami kosmetikos gaminius (t. y. Pranešimo apie kosmetikos gaminius portale pildydami duomenis apie pateikiamus rinkai kosmetikos gaminius) ne visuomet pateikia teisingą informaciją apie gaminyje panaudotas ar nepanaudotas nanomedžiagas. Būtina prašyti gamintojų, kad šie patikslintų informaciją apie šių medžiagų panaudojimą ar nepanaudojimą kosmetikos gaminyje.

Prašome Jūsų iki 2017 m. gruodžio 1 d. Pranešimo apie kosmetikos gaminius portale patikrinti ir, jeigu reikia, patikslinti pateiktą informaciją, kuri yra susijusi su nanomedžiagomis.

Primename, kad Europos Komisija jau yra parengusi visų rinkai pateiktų kosmetikos gaminiuose naudojamų nanomedžiagų katalogą.

Šis katalogas yra reguliariai atnaujinamas ir skelbiamas viešai. Pažymėtina, kad šis katalogas yra informacinio pobūdžio ir nėra laikomas leidžiamų naudoti nanomedžiagų sąrašu. 

 

Produktų vertinimo skyriaus

vyr. specialistas Ričardas Norkus

Tel. (8 5) 276 4282

El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai 
Austina Vžesniauskaitė
Tel. 8 677 85573
El. p. [email protected]