exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Susitikime su Prezidentu – dėmesys NVSC indėliui kovoje su pandemija

Data

2020 10 20

Įvertinimas
3
dsc_4823_1.jpg

Su Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) šiandien apsilankiusiu Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda pokalbiui susitikę NVSC darbuotojai sakė, kad motyvacijos ir toliau dėti visas pastangas užkertant kelią infekcijos plitimui nestinga, tačiau, augant užsikrėtimų koronavirusu (COVID-19) skaičiui, pasak specialistų, būtinas svarus pačių žmonių indėlis.

NVSC direktoriaus Roberto Petraičio teigimu, Prezidento vizitas – didelis įkvėpimas ir paskatinimas neprarasti ryžto kiekvienam NVSC darbuotojui.

„Tikrai ne paslaptis, kokie krūviai šiuo metu tenka visoje Lietuvoje dirbantiems mūsų specialistams. Ne paslaptis ir tai, kad visa visuomenė yra pavargusi nuo prisitaikymo prie naujos realybės, prie kitokio gyvenimo ritmo, nei visi buvome įpratę iki COVID-19. Tai reiškia, kad mes – visuomenės sveikatos specialistai – dirbame ypatingomis sąlygomis, kai palaikymas, padrąsinimas gyvybiškai būtini tam, kad nepristigtumėme jėgų ir ryžto“, – sakė R. Petraitis.

Savo ruožtu, R. Petraitis visų NVSC darbuotojų vardu padėkojo Jo Ekscelencijai Prezidentui už į centro darbuotojų svarų indėlį kovoje su virusu atkreiptą dėmesį.

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės, profesinės sąjungos vadovės Rolandos Lingienės, dėl COVID-19 susiklosčiusios ekstremalios situacijos tikrai nebūtų galima „atlaikyti“ be stiprios ir ryžtingos komandos, be stipraus ir ryžtingo užnugario.

„Dėl ko dabar jaudinamės labiausiai – tai žmonės. Tie, kurių dėka vis dar gan sėkmingai stabdome infekcijos plitimą. Tiesa, tai kainuoja labai daug energijos, kiekvieno čia dirbančio asmenini gyvenimo, iš artimųjų atimto laiko. Tad, kaip profesinės sąjungos pirmininkei, man susirūpinimą pirmiausia kelia žmonių psichologinė būklė. Visi puikiai žinome, ką reiškia perdegimo sindromas. Ir tų baimių kasdien daugėja. Dėl to ir patys ieškome pagalbos“, – sako R. Lingienė.

Ji akcentavo, kad Jo Ekscelencijos Prezidento vizitas šiandien yra kaip niekad svarbus ir vertingas, ženklas tokią milžinišką atsakomybę nešantiems žmonėms, kad jie šioje kovoje nėra vieni, kad turi palaikymą, jų darbas vertinamas. „Šiuo metu kaip niekad mums, medikams, ir visai visuomenei reikalinga telkianti lyderystė“, – akcentavo R. Lingienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija