BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiaulių mieste dėl stipraus kvapo atliekamas patalpų oro tyrimas

Data

2019 11 22

Įvertinimas
2
greg-rosenke-Mk_cIYHdC0w-unsplash.jpg

NVSC Šiaulių departamentas 2019 d. lapkričio 21-22 d. gavo pranešimus iš piliečių, gyvenančių Vytauto, V. Kudirkos, Gumbinės, M. Valančiaus gatvėse, Šiauliuose, dėl gyvenamosiose patalpose tvyrančio aštraus, kvėpavimo takus dirginančio kvapo.

NVSC Šiaulių departamento specialistams nuvykus pas gyventojus, gyvenamosiose patalpose buvo jaučiamas stiprus, stirenui būdingas kvapas. Gyvenamosiose patalpose jaučiamas kvapas sietinas su Šiaulių mieste vykdomais paviršinių ir buitinių nuotekų bei šilumos tinklų renovacijos darbais, kurių metu į aplinką išsiskiria cheminė medžiaga stirenas. NVSC Šiaulių departamentas 2019 m. lapkričio 22 d. organizavo oro mėginių paėmimą cheminių medžiagų (stireno) koncentracijos gyvenamosiose patalpose nustatymui.

Gyventojai, pajutę aštrų cheminių medžiagų kvapą savo gyvenamosiose patalpose, turi užsandarinti vandens kanalizacijos angas, intensyviai vėdinti patalpas. Rekomenduojama, esant galimybei, išvykti iš namų, grįžus – gerai išvėdinti.

Atsiradus sveikatos sutrikimų (akių, nosies, burnos gleivinės, viršutinių kvėpavimo takų dirginimui, metalo skonis burnoje, galvos skausmas, galvos svaigimas, pykinimas, raumenų silpnumas, mieguistumas, nuovargis ir pan.), nedelsiant kreiptis į artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
NVSC Šiaulių departamentas kreipėsi į įmonę, vykdančią vamzdynų renovacijos darbus, kad informuotų gyventojus ir visuomeninės paskirties pastatų darbuotojus ir lankytojus apie planuojamus atlikti nuotekų vamzdynų renovavimo darbus, darbų atlikimo terminus.
 

 

Kontaktai žiniasklaidai
Danguolė Jočienė
Tel. (8 41) 596383
El. p. [email protected]