2023-02-06

Sergančiųjų mažiau nei įprastai tokiu metu

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo. Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lyginant penktosios šių metų savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga atvejų skaičius su ketvirtosios savaitės duomenimis, matyti, kad gripo atvejų užregistruota mažiau, o COVID-19 ligos ir ŪVKTI atvejų skaičius padidėjo.

Sausio 30 d.–vasario 5 d. mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis buvo Telšių apskrityje, didžiausias vis dar laikosi Kauno apskrityje. Jau keturias savaites iš eilės nė vienoje Lietuvos savivaldybėje nebuvo viršytas epideminis sergamumo lygis, t. y. 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba.

Praėjusią savaitę didžiausi sergamumo rodikliai buvo užfiksuoti: Kėdainių r. – 1377,69 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Šiaulių m. – 1133,60 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Ukmergės r. 1125,81atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atkreipiame dėmesį, kad ankstesniais gripo sezonais didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI būdavo fiksuojamas sausio-vasario mėnesiais. Šį sezoną sergamumo rodikliai tiek sausį, tiek vasarį – mažesni nei gruodį.

Primename, kad Lietuvos sergamumo duomenis pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių, viruso tipus, mirties atvejus ir kt. rasite čia.

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 26 pacientai, iš kurių beveik visi (24 asmenys) – vaikai iki 17 m. amžiaus. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi du  2–17 m. amžiaus asmenys.

Sausio 30 d.–vasario 5 d. mirties nuo gripo atvejų neužfiksuota. Primename, kad Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 13 mirties nuo gripo atvejų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, ketvirtąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 318 ėminių, iš kurių A tipo gripo virusas ir respiracinis sincitinis virusas aptiktas 18-oje ėminių, B tipo gripo virusas rastas 4-iuose ėminiuose.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje ketvirtąją šių metų savaitę iš 53 124 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 7 206 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 70 proc., B tipo – 30 proc.).

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu

 Informacija pasiekiama adresu https://flunewseurope.org/VirusCharacteristics 

NVSC specialistai primena, kad saugantis nuo gripo būtina dažnai plauti rankas, nešvariomis rankomis neliesti nosies, burnos ar akių, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo higienos – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle. Pajutus į peršalimą panašius simptomus, likti namuose, nevesti vaikų į ugdymo įstaigas, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kontaktai žiniasklaidai