Sergamumas peršalimo ligomis Kaune didėja toliau, bet gripo dar nėra

Data

2018 12 04

Įvertinimas
0
fruit-3071905_960_720.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad Kaune kas savaitę didėja sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). 2018 m. 48-ąją metų savaitę Kauno mieste sergamumas gripu ir ŪVKTI išliko panašus ir siekė 128,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę (47-ąją savaitę – 103,3).

Kaune gripas nustatytas pagal klinikinius simptomus

Vertinant sergamumą kaip epideminį, svarbūs ir kiti rodikliai: gripo atvejų dalis tarp visų susirgimų, laboratoriškai patvirtintų gripo atvejų skaičius, dėl gripo hospitalizuotų asmenų skaičius. Taip pat vertinama sergamumo dinamika. Lyginant su ankstesne ir vėlesne savaitėmis, matome, kad sergamumas svyruoja, tai yra sergamumo augimo patvirtinti negalima. Taip pat gripo atvejų dalis tarp visų susirgimų sudaro vos 0,3 proc. ir visi šie atvejai yra nustatyti tik pagal ligos klinikinius simptomus. Kauno mieste dažniausiai gripo epidemija skelbiama, kai gripo atvejų dalis sudaro apie 15 proc., o teisės aktai reglamentuoja, kad klinikinių gripo atvejų skaičius turi sudaryti apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Gripo viruso plitimas Kauno apskrityje laboratoriškai dar nepatvirtintas. Taip pat Kauno mieste dėl įtariamo gripo hospitalizuotas vienas vaikas. 47-ąją savaitę Lietuvoje laboratoriškai patvirtintas pirmasis ir vienintelis A(H3N2) tipo gripo virusas.

Gripo epidemija skelbiama siekiant įspėti gyventojus apie gripo virusų plitimą ir atkreipti dėmesį į apsaugos priemonių naudojimo pradžią. Vertinant visus kriterijus, matome, kad gripo virusas dar nepradėjo plisti, todėl skelbti gripo epidemiją šiuo metu yra netikslinga.

Šiuo metu gyventojams rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo ir pagal galimybes nuo pneumokokinės infekcijos, jeigu dar nesuskubo to padaryti.

Kaip apsisaugoti?

Daugiau informacijos apie nespecifines apsaugos nuo gripo ir kitų virusų priemones (rankų higiena, kosėjimo-čiaudėjimo etiketas ir kt.) rasite mūsų interneto svetainėje (https://nvsc.lrv.lt/uploads/nvsc/documents/files/Gripas_5%20%C5%BEingsniai_2.pdf).

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 33 16 82; 867653401

El. p. [email protected]