BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Radviliškio gimnazijos bendruomenė aktyviai konsultuojama dėl tuberkuliozės protrūkio

Data

2023 01 27

Įvertinimas
2
kenny-eliason-1-aA2Fadydc-unsplash.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras valdydamas tuberkuliozės protrūkį Radviliškio gimnazijoje organizavo susitikimus su bendruomene, siekdamas suteikti kuo daugiau informacijos apie šios užkrečiamosios ligos ypatumus, plitimo būdus, užsikrėtimo riziką ir profilaktines priemones. Trečiadienį (sausio 25 d.) įvyko susitikimas su mokyklos darbuotojais, ketvirtadienį (sausio 26 d.) – su mokinių tėvais.

Bendruomenės informuotumas yra ypatingai svarbus valdant užkrečiamąsias ligas. Kadangi nustačius tuberkuliozės atvejį mokykloje, darbovietėje ar kitame kolektyve, pagrindinė ligos plitimo stabdymo priemonė yra sąlytį turėjusių asmenų profilaktiniai tyrimai, visiems minėtos mokyklos mokiniams bei mokytojams buvo paskirta profilaktiškai išsitirti dėl tuberkuliozės. Susitikimo metu buvo išsamiai paaiškinta šių profilaktinių tyrimų svarba bei atsakyta į visus iškylančius klausimus.

Specialistai akcentavo, kad tiek infekcijos valdymui, tiek sėkmingam gydymui labai svarbu  kuo anksčiau diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą. Tuo pačiu pabrėžė, kad profilaktiškai sąlytį turėjusiems asmenims (mokiniams) atlikus tuberkulino mėginio tyrimą (Mantu testą) ir gavus teigiamą jo rezultatą, dar nereiškia, kad asmuo serga.

Toks testo rezultatas gali reikšti, kad vaikas yra užsikrėtęs tuberkuliozės mikobakterijomis artimo sąlyčio su sergančiuoju metu, tačiau šios bakterijos nėra aktyvios vaiko organizme, jos nesidaugina ir nesukelia ligos, nepasireiškia ligai būdingi simptomai, vaikas nėra užkrečiamas ir todėl nėra pavojingas aplinkiniams. Nustatyta, kad tik 5–10 proc. asmenų, užsikrėtusių tuberkuliozės bakterijomis, per gyvenimą suserga tuberkulioze.

Susitikimų metu NVSC specialistai atsakė į iškilusius klausimus, paragino ugdymo įstaigos darbuotojus bei tėvus kreiptis į NVSC Šiaulių departamentą, jeigu kiltų papildomų klausimų ar neaiškumų dėl profilaktinių tyrimų.

Primename, kad tuberkuliozė plinta artimai bendraujant su tuberkulioze sergančiu asmeniu. Liga perduodama oro lašeliniu būdu, kai sergantis žmogus išskiria į aplinką tuberkuliozės mikobakterijas kosėdamas, kalbėdamas, čiaudėdamas, dainuodamas ar spjaudydamas skreplius. Lašelius su bakterijomis įkvepia arti esantis žmogus ir taip sukėlėjas patenka į plaučius.

Daugiau informacijos apie tuberkuliozės profilaktikos priemones galima rasti NVSC interneto svetainėje: https://nvsc.lrv.lt/tuberkulioze

 

Kontaktai žiniasklaidai