Pristatyti visuomenės sveikatos saugos klausimai parodoje „Sveikatos dienos 2018“

Data

2018 02 26

Įvertinimas
0
Kauno departamento atstovai
Kauno departamento atstovai

2018 m. vasario 23 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai dalyvavo 10-oje sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodoje „Sveikatos dienos 2018“. Seminaro metu pristatyti visuomenės sveikatos saugos klausimai, supažindinta su NVSC vykdoma veikla per priemones, užtikrinančias ligų profilaktiką ir formuojančias sveikatai palankią aplinką.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pasidalino gerąja praktika – antimikrobinio atsparumo valdymas apskrityje. Kėlė klausimą ir pateikė atsakymą, kaip būtų galima įvertinti antibiotikų vartojimą ir antibakterinį atsparumą bei pagerinti antibiotikų skyrimą vietiniame lygmenyje, formuojant racionalią antibiotikų vartojimo politiką, keičiant pacientų ir gydytojų požiūrį. Informavo apie antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei kaip plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė apžvelgė suaugusiųjų skiepijimų galimybes, užtikrinant sveiką senėjimą. Pristatė sezoninio gripo, difterijos, stabligės, pneumokokinės infekcijos, tymų ir kt. valstybės biudžeto lėšomis siūlomas vakcinas senjorams pasiskiepyti. Atkreipė dėmesį į suaugusiųjų rizikos grupių asmenų skiepijimo reikšmę šalyje.

NVSC Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Šarkinienė pristatė sveikatos saugos reikalavimus sporto klubo paslaugų veiklai ir priminė, kad sporto klubo paslaugos – tai uždarose patalpose ar jų komplekse vykdoma veikla, skirta paslaugų vartotojams mankštintis, fiziniam aktyvumui palaikyti. Pranėšėja pabrėžė, kad sporto klubo paslaugų teikėjas paslaugų vartotojui privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus, įrankių naudojimą, su konkrečiomis paslaugomis susijusią galimą riziką vartotojo sveikatai bei galimas pasekmes. 

Aktyvus seminaro dalyvių domėjimasis pristatytomis temomis patvirtino, kad visuomenės sveikatos saugos klausimai, NVSC vykdoma veikla ir perspektyvos, išlieka labai aktualia tema.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 33 16 84; 867653401

El. p. [email protected]