Po šeimos švenčių – COVID-19 ligos diagnozė

Data

2020 06 05

Įvertinimas
1
bouquet-1246848_1280.jpg

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 7 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Iš viso šalyje patvirtinti 1694 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Keturi iš septynių per vakar dieną registruotų atvejų yra Vilniaus apskrityje ir  yra susiję su gimtadienio švente Kalvelių kaime, kuri vyko šių metų gegužės 24 d. privačiame name. Joje dalyvavo 15 vienos giminės asmenų. Visi asmenys, dalyvavę šventėje, šiuo metu izoliuoti, tačiau jie turėjo sąlytį tiek šeimose, tiek darbovietėse, tiek socialinėje aplinkoje.

NVSC specialistai šiuo metu tiria gautą informaciją, aktyviai bendrauja su sąlytį turėjusiais asmenimis, NVSC darbuotojų komandos išvykusios dirbti židiniuose, pavyzdžiui, M. Marcinkevičiaus ligoninėje, kurioje dirba vienas iš užsikrėtusiųjų (ne sveikatos priežiūros specialistas). NVSC duomenimis, su šia švente bus susiję ir daugiau atvejų – mažiausiai 3. Sąlytį turėjusių asmenų skaičius gali siekti 50 ir daugiau asmenų. Atvejai išaiškinti šeimose.

Šiandien gauta informacija apie 2 patvirtintus atvejus Širvintų r. Kernavėje, kilusius po gegužės 30 d. privačiame name vykusios šventės, kurioje dalyvavo 8 asmenys. Vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Primename, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laiku. Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų.

Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, jog šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai.

Taip pat šventėje neturėtų dalyvauti žmonės, kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu. Be to, nerekomenduojama dalyvauti ir svečiams, kurie priklauso rizikos grupėms – yra vyresni nei 60 m. amžiaus ir (arba) serga lėtinėmis ligomis. Šventėje negali dalyvauti žmonės, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Pabrėžiama, kad šventės dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat laikytis rankų higienos – jas plauti su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės, naudoti dezinfekavimo priemones.

Primename, kad turintys epidemiologiškai svarbios informacijos gali kreiptis į karštąją liniją telefonu +370 618 79984.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija


Kontaktai žiniasklaidai
Austina Vžesniauskaitė
Vidaus administravimo skyriaus specialistė
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie SAM
Vilniaus departamentas
Tel.: (8 5) 264 96 76
Mob.: +370 677 85573
el. paštas: austina.vzesniauskaite@nvsc.lt