Papuošalų vėrimas gali kelti riziką sveikatai

Data

2018 04 19

Įvertinimas
1
Nuotrauka iš pixabay.com
Nuotrauka iš pixabay.com

Daugelis jaunų žmonių net neįtaria, kad nesaugiai įvertas papuošalas gali kelti tam tikrą riziką jų sveikatai. Auskarai gali būti veriami į įvairias kūno vietas.

Veriant papuošalą, yra pažeidžiamas odos ir gleivinės vientisumas, todėl nesaugiai įvertas papuošalas gali sukelti pavojų užsikrėsti hepatitais B ir C, kitomis virusinėmis ir infekcinėmis ligomis.

Ką apie papuošalų vėrimo paslaugą turėtų žinoti klientas?

Prieš atliekant papuošalo vėrimo paslaugą, kiekvienas klientas, kuriam teikiamos papuošalų vėrimo paslaugos, įregistruojamas užpildant paslaugos teikimo kortelę arba kiekvieno kliento duomenis įrašant į žurnalą. Kortelėje arba žurnale turi būti įrašyta: paslaugos pavadinimas, paslaugos teikimo data, kliento vardas, pavardė, amžius, parašas, papuošalą vėrusio asmens vardas, pavardė, parašas.

Draudžiama teikti papuošalų vėrimo paslaugas asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų ar globėjų raštiško sutikimo.

Reikalavimai asmenims teikiantiems auskarų vėrimo paslaugas

Papuošalų vėrimo paslaugos turi būti teikiamos atskiroje patalpoje arba veido ir kūno priežiūros teikimo patalpoje, kai tuo metu joje neteikiamos veido ir kūno priežiūros paslaugos.

Darbo metu asmenys, teikiantys auskarų vėrimo paslaugas, privalo dėvėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę. Svarbu plauti rankas prieš pradedant ir baigus teikti grožio paslaugą, prieš užsimaunant ir nusimovus pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu.

Rankos, užterštos paslaugos vartotojo krauju ar kitais kūno skysčiais, dezinfekuojamos odos dezinfekcijai skirta priemone ir plaunamos tekančiu vandeniu ir skystu muilu.

Eksperimentuoti – pavojinga

Ketinantys įsiverti auskarą turėtų žinoti, kad prieš procedūrą oda turi būti nuplaunama bei dezinfekuojama alkoholiniais odos dezinfekcijos tirpalais arba vienkartinėmis servetėlėmis.

Veriami papuošalai turi būti sterilūs ir saugūs, paslaugos teikėjas privalo turėti jų saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pataria neeksperimentuoti ir nesiverti papuošalų neoficialiose vietose ir kreiptis tik į specialistus, galinčius saugiai suteikti šią paslaugą.

Kilus abejonėms, kad papuošalų vėrimo paslauga suteikta netinkamai, kreipkitės į NVSC departamentų specialistus nurodant konkretų paslaugos teikėją.

 

Kontaktai žiniasklaidai
Irena Putrimienė
Tel. (8 389) 61 941
El. p. [email protected]