Panevėžiečiai nuo gripo skiepijasi aktyviai

Data

2016 11 15

Įvertinimas
0
DSC03291-C2.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento (toliau - Panevėžio departamentas) duomenimis, 45-ąją 2016 metų savaitę (lapkričio 7-13 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau - ŪVKTI) Panevėžio apskrityje, palyginus su prieš tai buvusia savaite, vėl išaugo ir siekė 49,22 atv./10 tūkst. gyv. (44-ą savaitę šis rodiklis buvo 38,93 atv./10 tūkst. gyv.).

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI pastarąją savaitę registruotas Panevėžio mieste, mažiausias - Kupiškio rajone (atitinkamai 81,99 ir 14,63 atv./10 tūkst. gyv.).

Panevėžio regione sunaudota 94 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių

2016-2017 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai skirta 8868 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Panevėžio departamento duomenimis, iki š. m. lapkričio 1 d. jau yra sunaudota 7425 sezoninio gripo vakcinos dozės (94 proc.). Primename, kad nemokama vakcina nuo sezoninio gripo yra skirta: 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Patariama skiepijimosi neatidėlioti

Po skiepų imunitetas susidaro po 2 savaičių, o didžiausias antikūnų kiekis - 4-6 savaitę po injekcijos. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kaip plinta gripo virusas

Panevėžio departamento specialistai primena, kad gripo virusas plinta oru kartu su seilių lašeliais kosint, čiaudint ar kalbant. Seilių dalelės pasklinda ore ir nusėda ant aplinkos paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val. (vidutiniškai per 48 val.). Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus netgi tada, kai gripo simptomai yra labai nestiprūs.

 

 

 

 

 

 

 

Dovilė Brajinskienė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Panevėžio departamento

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja

Tel. (8 45) 59 61 70

El. paštas: dovile.brajinskiene@nvsc.lt

 

Vilda Bajoriūnienė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Panevėžio departamento

Vidaus administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 59 61 73

El. paštas: vilda.bajoriuniene@nvsc.lt