NVSC informuoja apie vasario 27 dienos COVID-19 protrūkius

Data

2021 02 28

Įvertinimas
0
man-black-medical-mask-winter-jacket-with-blue-backpack-park-background-chisinau-moldova.jpg
Photo created by freepik - www.freepik.com

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 753 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 58 103 asmenys.  

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 79. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Utenos apskrityje Zarasų ligoninės slaugos skyriuje vasario 27 d. užregistruoti 2 atvejai.

Tęsiasi protrūkis maisto produktų gamyba užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Anykščiuose. Per vakar parą  patvirtinti 2 atvejai.

Utenoje įsikūrusios siuvimo įmonės protrūkyje per vakar parą užregistruotas 1 COVID-19 ligos atvejis.

Taip pat 1 koronavirusinės infekcijos atvejis užfiksuotas Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų protrūkyje. Užregistruotas 1 antrinis atvejis šeimoje.

Visagine įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje tęsiasi protrūkis. Per vakar parą užfiksuotas 1 atvejis.

Visagino m. vaikų lopšelyje–darželyje „Ąžuoliukas“ tęsiasi protrūkis. Per vakarykštę parą užregistruotas 1 atvejis.

Naujas protrūkis per vakar parą nustatytas Šilutės rajono Fridriko Bajoraičio bibliotekoje. Susirgo 2 darbuotojai.

Nustatyti 2 nauji atvejai Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Iš viso su protrūkiu siejami 6 atvejai.

Nustatyti 3 atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 18 atvejų.

Nustatytas 1 atvejis, susijęs su protrūkiu Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. Su protrūkiu siejami 5 atvejai.

Nustatyti 2 atvejai, susiję su Šilutės maisto gamybos įmone. Šiuo metu su protrūkiu siejama 10 susirgimų.

Medienos apdirbimo įmonėje, įsikūrusioje Telšių rajone, per vakar aprą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 12 COVID-19 ligos atvejų.

Plungės r. sav. viešojoje bibliotekoje per vakar parą patvirtintas 1 COVID-19 ligos atvejis. Iš viso registruota 3 susirgimai.

Naujas židinys nustatytas krovinių gabenimo įmonėje, įsikūrusioje Marijampolėje. Iš viso patvirtinti 4 atvejai, iš kurių per vakar parą patvirtinti 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje, kur iš viso nustatyta 14 atvejų, iš kurių 2 antriniai. Per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu. Psichikos ligų skyriuje patvirtinti viso 3 atvejai, iš kurių 1 atvejis patvirtintas vakar.

Marijampolės lopšelyje–darželis ,,Šaltinėlis“ iš viso patvirtinta 11 atvejų, iš kurių 5 atvejai antrinai. Per vakar parą patvirtinti 5 atvejai, 3 iš jų antrinai.

Tęsiasi protrūkis Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktų gamyba užsiimančioje įmonėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejamas 31 atvejis (iš jų 8 antriniai atvejai). Per vakar parą patvirtintas 1 atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu.

Su Marijampolėje veikiančios vaistinės protrūkiu šiuo metu siejama iš viso 6 atvejai, iš kurių patvirtinti 2 antriniai atvejai. Per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis šiame protrūkyje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 58.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija