NVSC informuoja apie kovo 11 dienos COVID-19 protrūkius

Data

2021 03 12

Įvertinimas
1
31550.jpg

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 943 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 61 585 asmenys.  

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 68. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis užfiksuotas reklamos paslaugas teikiančios įstaigos Marijampolės skyriuje. Iš viso 5 atvejai užfiksuoti. Per praėjusią parą iš jų patvirtinti 4 atvejai.

Marijampolės profesinio rengimo centro protrūkyje koronavirusinė infekcija iš viso užfiksuota 3 darbuotojams. Iš jų 2 atvejai patvirtinti per vakar parą.

Per vakar parą nustatytas naujas susirgimas – antrinis atvejis – siejamas su Klaipėdos regos ugdymo centru. Su šiuo protrūkiu iš viso siejami 9 atvejai. Susirgo 4 darbuotojai, 3 ugdytiniai ir taip pat patvirtinti 2 antriniai atvejai.

Tęsiasi protrūkis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis". COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) patvirtinta vienam darželio ugdytiniui ir nustatytas vienas antinis atvejis. Su protrūkiu iš viso siejama 15 atvejų. Susirgo 9 darbuotojai, 4 ugdytiniai ir 2 antriniai atvejai.

Nustatytas naujas susirgimas, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje saugos įmonės padalinyje. Iš viso su protrūkiu siejami 4 atvejai.

Šiaulių apskrityje registruota po vieną atvejį protrūkiuose, siejamuose su Šiaulių sporto gimnazija ir logistikos įmone. Taip pat užfiksuotas vienas antrinis atvejis, susijęs su Pakruojyje įsikūrusia inžinerinių tinklų ir sistemų įmone.

Alytaus apskrityje kovo 11 d. registruotas 1 naujas atvejis, susijęs su protrūkiu medienos apdirbimo įmonėje.  Iš viso su protrūkiu siejami 7 atvejai.  

Ištyrus asmenis profilaktiškai, užregistruoti 6 nauji atvejai, susiję su protrūkiu statybinių medžiagų įmonėje Varėnoje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 8 atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 52.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija