BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Neterškime aplinkos gyvsidabriu

Data

2017 12 27

Įvertinimas
2
thermometer.png

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena gyventojams, kad būtina tinkamai surinkti gyvsidabrį ir šiuo metalu neužteršti aplinkos.

Gyvsidabrį galite surinkti ir patys

Sudaužius gyvsidabrio termometrą ant lygaus paviršiaus, surinkti pasklidusį gyvsidabrį gali ir patys gyventojai. Jeigu gyvsidabris pasklido ant kiliminės dangos, daiktų ar grindų, kuriuose yra plyšių, tinkamai surinkti gyvsidabrį gali tik Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba. Šiuo atveju, gyventojai turėtų skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą (tel. 112). 

Negalima skalbti gyvsidabriu suterštų drabužių ir daiktų skalbimo mašinoje. Gyvsidabrio surinkimui draudžiama naudoti dulkių siurblį, kadangi šiluma padidina metalo garavimo intensyvumą. Nesilaikant šių nurodymų, gyvsidabriu galite užteršti prietaisus.

Supakuotus likučius – į atliekų tvarkymo įmonę

NVSC specialistai primena, kad surinktą gyvsidabrį, termometro duženas ir gyvsidabrio surinkimui naudotas smulkias priemones (menteles, lipnios juostelės gabalėlius ir kt.) privaloma sudėti į sandariai užsukamą stiklainį su vandeniu, gyvsidabriu suterštus daiktus (rūbus, kambarinius batus ir kt.) supakuoti į sandarius maišus ir perduoti pavojingų atliekų tvarkymo įmonei.

Informacijos apie jūsų gyvenamoje teritorijoje esančias įmones, tvarkančias pavojingas atliekas, teiraukitės savivaldybėje.

Dėl tyrimų atlikimo kreipkitės į NVSC

Surinkus gyvsidabrį, tinkamai išvalius ir išvėdinus patalpas, reikėtų kreiptis į jūsų  apskrityje esantį NVSC departamentą, dėl gyvenamųjų patalpų oro užterštumo gyvsidabrio garais laboratorinių tyrimų atlikimo.

Siekiant tikslių laboratorinių tyrimų rezultatų, svarbu laikytis NVSC specialistų pateiktų rekomendacijų (dėl patalpų vėdinimo, drėgmės, buitinės chemijos pašalinimo iš patalpų, kuriose bus atliekami matavimai) ir sudaryti tinkamas sąlygas laboratorinių tyrimų atlikimui.

Gyventojai netinkamai surinkę, išmetę gyvsidabrį į buitinių atliekų konteinerį arba išpylę į kanalizaciją gali užteršti aplinką, pakenkti savo ir artimųjų sveikatai.

 

Daugiau informacijos apie gyvsidabrį ir jo poveikį sveikatai rasite čia  

 

Alma Minelgienė

Tel. (8 5) 264 9667

El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai

Solveiga Meženskaitė

Tel. (8 5) 264 9651

El. p. [email protected]