Ne visas grožio procedūras galima atlikti grožio salone

Data

2019 11 15

Įvertinimas
4
hairdressing-salon-2693077_960_720.jpg

Šiandien grožio paslaugas atliekantys specialistai sparčiu žingsniu didina siūlomų paslaugų rūšis, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visos grožio salonuose atliekamos paslaugos (pvz.: deimantinė mikrodermabrazija, mezoterapija, hialurono ir botulino toksino injekcijos, tatuiruočių, randų šalinimas lazeriu, vakuuminis masažas, limfodrenažas ir kt.) yra teisėtos.

Draudžiamos teikti paslaugos grožio salonuose

Draudžiama grožio salonuose konservatyviaisiais ir invaziniais metodais gydyti odos, odos priedų ir poodžio pažeidimus Šias procedūras gali atlikti tik gydytojas derematovenerologas. Dermatovenerologijos ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo reikalavimų apraše ir Lietuvos medicinos normoje MN 59:2016 ,,Gydytojas dermatovenerologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ nustatyta, kad gydomosios kosmetikos (asmens sveikatos priežiūros rūšis, kurios tikslas – gydyti žmogaus išvaizdai kenkiančias odos, plaukų, burnos ertmės organų ligas, taisyti ligų sukeltus, įgimtus arba įgytus išvaizdos trūkumus) ir gydomosios chirurginės kosmetikos (asmens sveikatos priežiūros rūšis, kai išvaizdos defektai šalinami operuojant) veiklas gali vykdyti tik gydytojai specialistai. Injekcijas į odą, poodį, raumenis, veną gali atlikti bendrosios praktikos slaugytojas, kuris turi turėti bendrosios slaugos praktikos licenciją ir bendrąja praktika verstis sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją sveikatos priežiūros veiklai atlikti vadovaudamasis gydytojo paskyrimais.

Leidžiami naudoti produktai grožio salonuose

Grožio salonuose paslaugas teikiančios kosmetikės (kosmetikai) gali teikti tik higienines (sveikatinimo rūšis, padedanti išlaikyti natūralų žmogaus kūno grožį profilaktinėmis priemonėmis išsaugant odos ir jos priedų fiziologines savybes) ir dekoratyvinės kosmetikos paslaugas. Tai reglamentuojama Lietuvos sveikatinimo normoje SN 1:1995 „Kosmetikė (kosmetikas). Funkcijos, pareigos, teisės, kompetencija ir atsakomybė“.

Higieninių paslaugų teikimui grožio salonuose gali būti naudojami tik kosmetikos gaminiai

Pagal 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių, kosmetikos gaminiais gali būti: kremai, emulsijos,  losjonai,  geliai  ir  aliejai  odai,  kaukės  veidui ir kt.

Leidimai veiklai

Grožio salonai turi teisę teikti paslaugas turėdami leidimą-higienos pasą, kuriame yra nurodytos paslaugų veiklos rūšys, kurias gali teikti grožio paslaugų teikėjas. Pagrindiniai teikiamų grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 ,,Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“. Šioje higienos normoje nurodyta, kad grožio paslaugos tikslas – įvairiomis priemonėmis ir būdais išlaikyti ar pagerinti žmogaus plaukų, veido, kūno, nagų išvaizdą, apsaugoti ir (arba) palaikyti gerą plaukų, odos, nagų būklę, paryškinti patraukliuosius bruožus. Grožio paslaugų teikimui gali būti naudojamos priemonės ar prietaisai, kurie pagal gamintojo nurodytas instrukcijas skirti buitiniam ir (arba) grožio paslaugų teikėjui profesionaliajam naudojimui, taip pat medžiagos, priemonės ir prietaisai, kurie nėra kraujo komponentai, vaistiniai preparatai ir (arba) kurių sudėtyje nėra vaistinių preparatų. Grožio salonuose leidžiamos teikti A kategorijos (invazinės) grožio paslaugos – tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, plaukų skutimo, manikiūro ir pedikiūro (kai karpomos nagų odelės) kitos invazinės grožio paslaugos. 

Norint teikti  asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurių tikslas – taisyti ligų sukeltus, įgimtus arba įgytus išvaizdos trūkumus, būtina gauti asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, kurią išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Kur kreiptis dėl nelegaliai teikiamų paslaugų? 

Apie grožio salone teikiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigai priskirtas paslaugas galima pranešti NVSC ar savo apskrityje esančiam departamentui. 

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Danguolė Jočienė

Tel. (8 41) 596383

El. p. [email protected]